Gündem
Giriş Tarihi : 16-06-2020 13:25   Güncelleme : 16-06-2020 13:25

Kayseri için Koronavirüs alarmı

Sağlık Bakanlığı resmen açıkladı. Kayseri için Coronavirüs alarmı verildi. Maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. İşte ayrıntılar

Kayseri için Koronavirüs alarmı

Mart ayından bu yana ülkemizde kendisini derinden hissettiren ve binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan Coronavirüs salgını ile ilgili yeni yaptırımlar uygulanıyor. 1 Haziran 2020 itibariyle hayatı kolaylaştırma adına atılan adımlara karşı vatandaşın davranış ve tutumlarından ötürü yeni tedbirler alındı. Artan vaka sayısından ötürü Sağlık Bakanlığı teyakkuza geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona virüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 5 ilde daha maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.

Maskesiz yasak
Bakan Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirler başta olmak üzere artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarının, valilerin başkanlığında riske karşı kararlar almayı sürdürdüğünü ve maskenin yaptırımı bulunan bir sosyal sorumluluk olduğunu ifade eden Koca, virüsle maskesiz mücadele edilemeyeceğini vurguladı. Bakan Koca, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa'da da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.

42 vilayet
Bununla birlikte 42 ilde (Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa) maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmış oldu.