Gündem
Giriş Tarihi : 14-08-2020 19:29   Güncelleme : 14-08-2020 19:46

Kayseri için 1 Milyar TL kazanım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 1 Milyar TL kazanım sağladıklarını söyledi.

Kayseri için 1 Milyar TL kazanım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Belsin-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı ihalesinin yapıldığını belirterek, ihale tarihi belirlenen Havalimanı Terminal binaları projesi ile ihalesi yapılan Hacılar-Erciyes yolu ile birlikte şehrin kazanımının toplam 1 Milyar TL’yi bulduğunu açıkladı.

Temaslar..
Ankara’daki ziyaretlerinin Kayseri’ye nasıl kazanımlar sağladığını anlatan Başkan Büyükkılıç, "Çok değerli Ulaştırma Bakanımız başta olmak üzere, Devlet Demir Yolları Genel Müdürümüz, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürümüz, Kara Yolları Genel Müdürümüz ile görüştük. Bu çalışmaları orada paylaştık. Kendilerine daha önce kamuoyuyla paylaştığımız havalimanı terminal binasının yapım işiyle ilgili, 10 Eylül ihale tarihinin belirlenmesi, yine terminal önünden geçecek olan, Şehir Hastanemize ulaşıp, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin önünden KUMSMAL AVM’ye gidecek olan Belsin Güzergâhı diye nitelendirilen, yaklaşık 7 km’lik tramvay hattı ve 10 adet vagonun alımıyla ilgili ihalenin de yapılmış olmasının müjdesini orada böylece öğrenmiş olduk. Bütün bu güzellikleri şehrimize taşımak ve sizlerle paylaşma sevinci içerisindeyiz. Kayserimize Ankara’nın imkânlarını, kaynaklarını sunuyoruz. Bu kazanımları Değerli Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız ve milletvekillerimizin destekleriyle gerçekleştiriyoruz" dedi.

1 Milyar TL
Başkan Büyükkılıç, “Karayolları Genel Müdürümüzle görüşmemizde daha önce kazalarla gündeme gelen ve bir an önce yapılması gereken Hacılar güzergâhındaki Erciyes-Hacılar yolunun ihalesinin yapıldığını ve kısa sürede çalışmaların başlayacağını öğrendik. Diğer yollarımızla ilgili de değerlendirmelerde bulunduk. Gerek sağlık bakanımız, gerek İçişleri Bakanımız gerekse de, diğer Gençlik Spor Bakanımız gibi bakanlarımızla yaptığımız görüşmeler şehrimizdeki olan yatırımları paylaşmak suretiyle, bu şehre nasıl bir kazanım, nasıl daha iyi hizmet ederiz, kaygısıyla hareket ettik. Bereketli, şehrimize dolu dolu hizmetlerle dönmüş olduk. Şu saydıklarımızın toplamda 1 milyar TL civarında olduğunu rahatlıkla paylaşabilirim. Hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Allah daha güzel hizmetlere vesile kılsın, mahcup etmesin, tamamına erdirsin” ifadelerini kullandı.