Kayseri hangi renk grubunda – Kayseride sokağa çıkma kısıtlaması nasıl ne zaman

20210301-kayseri-hangi-renk-grubunda-kayseride-sokaga-cikma-kisitlamasi-nasil-ne-zaman-86525-a54775edf34677ea97d7.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Renk Haritasına göre illerin riskleri belirlendi. Kayseri, riskli iller arasında tehlikeli noktada yer alarak sokağa çıkma yasağında yeni kurallara riayet edecek.

KayseriTempo – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşık 3 buçuk saat süren normalleşme şartlarının konuşulduğu kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek herkesin beklediği yol haritasını açıkladı. Erdoğan’ın yaptığı açıklamada il il sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili şartlar belli oldu. Kısıtlamalarla ilgili Kayseri’de sokağa çıkma yasağının ne zaman ve nasıl kalkacağı da belli oldu.KAYSERİ HANGİ RİSK RENGİNDE:
Ülkenin risk haritasının çıkarıldığı ve Mavi rengin Düşük Riskli İllere, Sarı rengin Orta Riskli İllere, Turuncu rengin Yüksek Riskli İllere ve Kırmızı rengin ise Çok Yüksek Riskli İllere verildiği tabloda Kayseri’nin rengi de belli oldu. İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kilis, Artvin, Ardahan, Yalova, Kocaeli şehirlerinin Tuunucu renkte olduğu harita da Kayseri’de kendine yer buldu. En riskli grubun içerisinde olan Kayseri ve diğer aynı renkli iller için uygulanacak şartlarda belli oldu.KAYSERİ’DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN OLACAK:
Her hafta risk durumuna göre güncellenecek olan renk haritası, ilerin durumuna göre her iki haftada bir de normalleşme uygulaması güncellenecek. Valilikler ve il hıfzıssıhha kurulları durumu gözden geçirerek yeni düzenlemelere gidebilme yetkisine sahip olacak. Yüksel Riskli illerden olan Kayseri’de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması sadece Pazar günü olarak devam edecek. Ülkenin tamamında yapılan akşam 21 ile sabah 5 arasındaki sokağa çıkma sınırlamasında her hangi bir değişim olmayacak ve bir süre daha sınırlamalar böyle devam edecek.YENİ KISITLAMALAR:
– Yüksek ve çok yüksek riskli illerde Sokağa Çıkma Yasağı sadece pazar günü devam edecek. Tüm ülke de akşam 21 ile sabah 05 arası kısıtlamalar devam edecek.
– Ülke genelindeki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretim başlayacak.
– Yüksek ve çok riskli illerde yüz yüze sadece liselerde sınavlar yapılacak.
– Kafe ve restoranlar sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açılabilecek. Uygulamadan sadece Çok Yüksek Riskli İller yararlanamayacak.
– Tüm ülke genelinde kamu personelleri çalışma saatlerinde normale dönecek.
– 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili yasaklar düşük ve orta riskli illerde kaldırılacak.
– Düşük riskli illerde halı saha ve havuz gibi faaliyetler sabah 9 akşam 19 saatleri arasında yapılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!