Gündem
Giriş Tarihi : 19-11-2020 14:34   Güncelleme : 19-11-2020 21:47

Kayseri fuhuş operasyonu

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri fuhuş operasyonu yaptı. Rezidans odaları ve evler mühürlendi.

Kayseri fuhuş operasyonu

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, fuhuş yaptığı tespit edilen 5 rezidans odası ile 7 ev kapatıldı. 

Asayiş olayları
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı bürolar, son bir ay içerisinde kentte huzurun sağlanması için farklı çalışmalara imza attı. Yapılan çalışmalarda 2’si kasten öldürme, 3’ü kasten yaralama, 1’i tehdit, mala zarar verme ve genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması olayı olmak üzere işlem yapılan toplam 6 olayda yakalanan 14 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Meydana gelen olaylar ile ilgili 3 adet tabanca ele geçirildi. 7’si yağma gasp, 2’si tehdit, 1’i kişilerin huzur ve sükûnunu bozma, 1’i şantaj, 1’i görevi yaptırmamak için direnme olayı olmak üzere işlem yapılan toplam 12 olayda yakalanan 17 şüpheliden 5’i tutuklandı. 

Fuhuş operasyonu
Kayseri Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri tarafından 9’u cinsel içerikli suç, 1’i kumar olayı olmak üzere adli işlem yapılan toplam 10 olayda yakalanan 11 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Ayrıca fuhuş, kumar, Kabahatler Kanunu ve Koronavirüsle (covid-19) mücadele kapsamında toplam 145 şahsa idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi. Fuhuş yapıldığı tespit edilen 5 rezidans odası ile 7 ev ilgili komisyon kararı ile kapatıldı. 3’ü evden hırsızlık, 10’u işyerinden ve kurumdan hırsızlık, 1’i otodan hırsızlık, 5’i açıktan hırsızlık olmak üzere işlem yapılan toplam 19 olayda yakalanan 22 şahıstan 4’ü tutuklandı. 25’i oto, 35’i motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam 60 olaya işlem yapıldı. Çalıntı olan 18 adet oto ile 19 adet motosiklet bulunarak müştekilerine teslim edildi. Olaylarla ilgili yakalanan 35 şahıstan 4’ü tutuklandı, 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi.

94 kayıp bulundu
Kentte haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan toplam 479 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş, yakalanan şahıslardan 237’si tutuklandı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının yazılı talimatları gereğince; 26 ayrı soruşturma dosyasının gerekli işlemleri yapılmış ve İlimizde meydana gelen 4 dolandırıcılık, 1’i kapkaç, 1’i yankesicilik olayında yakalanan toplam 8 şüpheliden 1’i tutuklanmış, 3’ü hakkında ise adli kontrol kararı verildi. Güven Timleri tarafından yapılan çalışmalarda ise 4 aranan şahıs yakalanmış, 76 şahsa ise Koronavirüsle (covid-19) mücadele kapsamında idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi. Kayıp müracaatı alınan toplam 104 şahıstan 94’ü bulundu ve 10 kayıp şahsın arama çalışmalarına devam ediliyor.