Gündem
Giriş Tarihi : 15-04-2019 11:05   Güncelleme : 15-04-2019 11:05

Kayseri Büyükşehir'in Gönül işi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Şehir Hastanesi önünde simit satıcısına neler yaptı.

Kayseri Büyükşehir'in Gönül işi

31 Mart 2019 günü gerçekleştirilen yerelm seçimler öncesinde propaganda olarak Gönül İşi başlığını seçen AK Parti adayları, seçim sonrasında bunu ne kadar devam ettirecekler diye merakla beklenirken Kayseri'nin Büyükşehir Belediyesi, bu sözünü çabuk unutmuşa benziyor. 

Bu sabah saatlerinde Kayseri'nin ve çevre illerin en büyük hastanesi olan Şehir Hastanesi önünde geçimini simit satarak sağlamaya çalışan bir seyyar satıcıya karşı sergilenen yaklaşımın ne denli Gönül İşi olduğunu ortaya serdi. Yeni hizmete giren havalanı içerisindeki restaurantların kimlere verildiği tartışılırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisinde yaşananlar gündemdeki yerini korurken Memduh Büyükkılıç'ın ezici fark ile başkan seçildiği Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde zabıtaların ekmeğinin derdindeki bir simitçiye hiç de hoş olmayan şekilde müdahale etmesi büyük tepki çekti.

Kayseri Şehir hastanesi önünde yaşananlar esnasında simit satıcısının tüm simitlerinin yerlere saçılması da etraftan geçenler tarafından kınandı. Zabıtaların, onca hırsızlığın arsızlığın yaşandığı ortamda simit satıcısına gözünü dikmesi de çok manedar bulundu. Böylece Gönül İşi sloganı ile ortaya çıkan Memduh Büyükkılıç da, ilk icraatını gerçekleştirmiş oldu.