Siyaset
Giriş Tarihi : 14-06-2020 21:01   Güncelleme : 14-06-2020 21:01

Kayseri belediyecilikte örnektir

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, belediyecilikte yıllardır Kayseri'nin örnek teşkil ettiğini söyledi

Kayseri belediyecilikte örnektir

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'nin her zaman belediyecilikte öncü ve örnek olduğunu ifade ederek, Kayseri'yi hizmet eden belediye başkanlarının çok önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Yahyalı ve Yeşilhisar Belediyeleri’nin projelerini değerlendirmek üzere ilçelere ziyarette bulunan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, ilçelerde hayata geçirilmesi planlanan projeler ve her bir belediye ile ilgili değerlendirmeler yaptı.  

Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin de turizm açısından oldukça önemli merkezler olduğunu belirten Özhaseki, buraların turizme kazandırılması için gerekli görüşmeleri de yaptığını vurgulayarak "Büyükşehirimize düşen işleri sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız not aldılar. Zaten ellerini çekmiyorlar, emeklerini esirgemiyorlar, ilçelerden gelen her türlü talebe de sonuna kadar açık olarak bu faaliyeti devam ettiriyorlar. Bir taraftan da Ankara’da yapılması gereken işler için kaç tane genel müdürü, bakanı aradık. Yahyalı ve Yeşilhisar için telefon açtığımız bütün arkadaşlar da sağ olsunlar ‘baş üstüne’ dediler, ‘üstümüze düşen ne varsa yaparız’ dediler. Çünkü bi makul tekliflerle gidip makul şeyler istiyoruz. Onlar da emeklerini esirgemiyorlar. İnşallah önümüzdeki günlerde bunların hep bereketini görürüz" açıklaması yaptı.

Kayseri’nin geçmişten günümüze belediyecilik anlamında örnek gösterilen şehirlerden biri olmasının, Büyükşehir başta olmak üzere; tüm ilçelerinin uyum ve anlaşma içerisinde çalışmasına bağlı olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Kayseri’de zaten yıllardır süren güzel bir belediyecilik örneği var. Bir taraftan yıllardır süren uyum, anlaşma, destek, bir belediyemizin herhangi bir işini hepimizin sahiplenmesi son derece üst derecede. Allah bu birlikteliğe karşı da bereket ihsan ediyor. İnşallah bundan sonra da hep böyle olur" ifadelerini kullandı.