Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 04-08-2020 15:19   Güncelleme : 04-08-2020 15:19

Kayseri ASKF'ye üslup tepkisi

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan adayı Mutlu Önal, delege listesinin kendilerinden saklandığını söyledi

Kayseri ASKF'ye üslup tepkisi

8 Ağustos 2020 günü gerçekleştirilmesi planlanan Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Kurulu öncesinde başkan adaylığını açıklayan Mutlu Önal, mevcut yönetime sitemkâr sözler sarfetti.

Mutlu Önal, açıklamasında "08 Ağustos 2020 tarihinde yapılması planlanan ASKF seçimli olağan genel kurulun delege listelerini bütün kulüplerimizin 20 Temmuz 2020 tarihinde ASKF sekretaryasına teslim edilmesine rağmen 4 Ağustos 2020 tarihinde kesinleşmiş delege listesini hem yazılı hem sözlü talep etmemize karşın halen olumlu bir cevap alamadığımız gibi uygun olmayan üsluplarla karşı karşıya kalmaktayız. Asıl amacının amatör sporlara hizmet etmek olan kurumu keyfi davranışlarıyla yönetmek ve aday olmamıza rağmen delege listelerinin verilmemesi tek amacı amatöre hizmet etmek olan beni, yönetimimi ve bütün amatör kulüplerimizi derinden yaralamıştır. Bu tarihe kadar hem kulüplere hem de amatör camiaya hazırlanma takvimi ve seçim tarihi ile ilgili bir açıklama yapılmaması da manidardır" dedi.

Mutlu Önal, "Kayseri'deki büyüklerimizin sürekli birlik, beraberlik içerisinde olmamızı ve demokratik ve adaletli bir seçim olması için gayret gösterirken bize yapılan bu haksızlığı bütün Kayseri spor kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz" cümleleri sarfetti.