Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 26-06-2020 15:58   Güncelleme : 26-06-2020 20:22

Kayseri Amatör Küme için devrim

Kayseri amatör futbol haberi. Futbol İl Temsilciliği, Kayseri Süper Amatör Küme için devrim gibi bir karar aldı. İşte ayrıntılar

Kayseri Amatör Küme için devrim

Kayseri Futbol İl Temsilciliği, Kayseri Süper Amatör Küme 2020-2021 sezonu için oldukça önemli bir karara imza attı. Mart ayından bu yana ülkemizde de yaşanan ve binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Covid19 virüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin ardından oldukça önemli bir karar daha alındı.

20 takım kararı
Kayseri Futbol İl Temsilciliği, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu desteği ile 2019-2020 futbol sezonu için Süper Amatör Küme'de düşmeyi kaldırdı. Bu karara ilaveten de Kayseri Süper Amatör Küme 2020-2021 sezonunda 14 takım yerine 20 takım mücadele edecek. Kayseri Süper Amatör Küme'nin 2 grup halinde oynanmasına da karar verildi.

İşte takımlar
Liglerin bu şekilde tescil edilmesi veya ligin oynanmamış sayılması halinde; Süper Amatör Küme şampiyonu belirlenmeyecek. Eğer kalyan 4 hafta oynanır ve Develispor veya Belsinspor'dan birisi şampiyon olursa, BAL takımlarından Yahyalıspor veya Talasgücü ile baraj maçı oynayacak. Baraj maçına göre de Süper Amatör Küme'de mücadele edecek bir takım daha belirlenecek.
2020-2021 futbol sezonunda Süper Amatör Küme'de mücadele edecek takımlar şunlar: Başakpınarspor, Belsinspor, Buğdaylıspor, Develispor, Erciyes Reşadiye Gençlikspor, Gültepespor, Hacılar Erciyesspor, Kocasinan Şimşekspor, Kocasinan Ülküspor, Kayseri Demirspor, Kayserigücü, Kayseri Gençlerbirliği, Kayseri Sağlıkspor, Kayseri Şekerspor, Kayseri Yavuzspor, Kayseri Yolspor, OSB Atletikspor, Özvatan Gençlikspor, Trend Gayrimenkulspor, Talas Anayurtspor.