Eğitim
Giriş Tarihi : 07-08-2020 12:12   Güncelleme : 07-08-2020 12:39

KAYMEK'de telafi eğitimi dönemi başlıyor

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Covid-19 salgını nedeniyle mart ayından itibaren ara verilen kurs faaliyetlerine devam ediyor.

KAYMEK'de telafi eğitimi dönemi başlıyor

Covid-19 salgını nedeniyle mart ayından itibaren Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) ara verilen kurs faaliyetlerine telafi eğitimi ile devam edilecek. Buna göre öğrencilere KAYMEK’in 13 Kurs Merkezinde 70 farklı branşta eğitimler verilecek.

KAYMEK’in pandemi dolayısıyla ara verilen kurs faaliyetleri yeniden başladı.Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararla birlikte mart ayından beri salgın sebebiyle verilemeyen kurslar için öğrenciler KAYMEK’in 13 kurs merkezinde 70 farklı branşta telafi eğitimi alacak. Eğitimi tamamlayan kişilere MEB onaylı kurs bitirme belgesi verilecek.

Korona virüs salgını süresince hijyen konusuna çok önem veren, Büyükşehir Belediyesi 5 Ağustos Çarşamba günü başlayan telafi eğitimlerinden önce dezenfeksiyon işlemlerini yaparak öğrencilerin daha temiz ve hijyenik ortamda eğitim alması için çalışmalar yaptı.