Gündem
Giriş Tarihi : 15-06-2020 14:01   Güncelleme : 15-06-2020 14:46

KAYMEK 750 bin maske dağıttı

Korona virüs savaşçılarından KAYMEK, bugüne kadar ürettiği 750 bin adet maskeyi ücretsiz dağıttı

KAYMEK 750 bin maske dağıttı

2020 yılı adeta virüs yılı olarak tarihe damgasını vuruyor. Sene başında Çin'in Wuhan kentinden çıkıp kısa sürede tüm dünyaya yayılan Mart ayından itibaren de ülkemizde görülmeye başlanan ve binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan Coronavirüs salgını ile mücadele tüm hızıyla sürüyor. Ülkemizde görülmeye başladığı andan itibaren teyekkuza geçen kurum ve kuruluşlardan birisi olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KAYMEK, şu ana kadar 750 bin maske üretip ücretsiz dağıttı.

Korona virüsün Türkiye’de görülmeye başlandığı ilk günden itibaren maske üretimine başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Şirketi, bugüne kadar ürettiği 750 bin adet maskeyi ücretsiz olarak kamu kurumları ile vatandaşların hizmetine sundu. KAYMEK eğitmenleri maske üretimi ile Kayseri’deki kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların maske ihtiyaçlarını karşılama noktasında önemli bir çalışma gerçekleştirdi.

Türkiye’de korona virüs tehdidi her geçen gün azalmaya devam etse de Sağlık Bakanlığı tedbirin sürdürülmesi ve yeni normale göre sosyal hayatı düzenleme konusunda uyarılarını önemle duyuruyor. Dolayısıyla maske, mesafe ve temizlik konusunda taviz vermeden kurallara uyulması gerekiyor. Bu bilinçle hareket eden ve maske üretimini sürdüren KAYMEK bu güne kadar toplam 750 bin maske üreterek korona virüs ile mücadelede önemli bir rol oynamaya devam ediyor.