Gündem
Giriş Tarihi : 11-06-2020 13:36   Güncelleme : 11-06-2020 14:19

Kaymakam Erkaya Yırık Vali oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Valiler Kararnamesine göre Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Elazığ Valiliği görevine getirildi. Erkaya Yırık kimdir. Erkaya Yırık hangi takımı tutuyor. İşte ayrıntılar

Kaymakam Erkaya Yırık Vali oldu

Kayseri Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık’ın Valiler Kararnamesiyle Elazığ Valisi olarak atandı. Atama sonrasında çiçeği burnundaki Vali Erkaya Yırık'a tebrik ziyaretleri yapıldı. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi belediye başkanı olduğu dönemde birlikte görev yaptığı Erkaya Yırık’ı makamında ziyaret ederek, tebriklerini iletti. Sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Büyükkılıç, “Melikgazi’de uzun yıllardır birlikte çalıştığımız Sayın Erkaya Yırık’ın son kararname ile atandığı Elazığ Valiliği görevinde de başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum. Kendisini tebrik ediyor, millete hizmet yolunda muvaffakiyetler diliyorum. Rabbim mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ise Erkaya Yırık’a veda ziyaretinde bulunarak başarılarının devamını diledi. Melikgazi’ye 7 yıldır hizmeti bulunan Yırık’a iyi dileklerde bulunan Palancıoğlu, “7 yıldır Melikgazi’mize hizmet eden değerli Kaymakamımız Sayın Erkaya Yırık Elazığ’a vali olarak atandı. Kendisine yeni görevinin hayırlı olmasını temenni eder ilçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Elazığ’daki yeni görevinde başarılar diliyorum. Rabbim Elazığ’da da güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

Erkaya Yırık Kimdir?
1968 yılında Aksaray'da doğdu. İlköğrenimini Almanya'da bitirdikten sonra orta ve lise eğitimini 1980-1987 yılları arasında Aksaray'da tamamladı. 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü 1991 yılında bitirdi. 1994 yılında Niğde Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Kastamonu Araç ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Konya-Emirgazi, Sinop-Dikmen, Bingöl-Yedisu ve Yozgat-Şefaatli ilçelerinde ise Kaymakamlık görevlerinde bulundu. 2005-2006 yıllarında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yaptığı Aksaray'ın tüm ilçe, kasaba ve köylerinde bulunan altyapı-üstyapı, eğitim, sağlık, tarım ve diğer alanlardaki birçok projeyi bizzat uyguladı. Aksaray'daki görevini tamamladıktan sonra Yozgat ili Vali Yardımcılığı, Konya-Kulu ve Mardin-Kızıltepe ilçelerinin ise Kaymakamlık görevlerini yürüttü. 2010 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Son olarak Melikgazi Kaymakamı olarak görev yapan Erkaya Yırık, evli ve 4 çocuk babası olup, İngilizce bilmekte. Fanatik Fenerbahçeli olan Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın en geç 2 hafta içerisinde görev başı yapacağı öğrenildi. Aynı zamanda yeni valinin hayat hikayesi ve başarıları da araştırılmaya başlandı.