Gündem
Giriş Tarihi : 29-04-2020 12:28   Güncelleme : 29-04-2020 12:28

Kayıp Uzman Çavuş bulundu

Tunceli son haberi. Üzücü haber geldi. Munzur Çayı'na düşerek kaybolan Uzman Çavuş Yılmaz Güneş Uzunçayır Baraj Gölü'nde bulundu

Kayıp Uzman Çavuş bulundu

Munzur çayı bir can daha aldı. Covid19 salgınının her gün onlarca insanı aramızdan aldığı şu günlerde bu kez de bir Uzman Çavuş hayatını kaybetti. Ancak bu kez ne terör saldırısı ne de covid19 belası.. Bu kez Munzur Çayı, bir genci aramızdan aldı.

44 gün önce..
Tunceli'de 44 gün önce eğitim sırasında botun alabora olması sonucu Munzur Çayı'na düşerek kaybolan Uzman Çavuş Yılmaz Güneş'in cansız bedeni baraj gölünde arama yapan dalgıçlar tarafından bulundu. Olay, 17 Mart tarihinde meydana gelmiş Ovacık karayolu Anafatma Köprüsü mevkisinde Munzur Çayı'nda eğitim sırasında içinde 4 askeri personelin bulunduğu rafting botu devrilmiş, 3 personel kendi imkanlarıyla kıyıya çıkmış, 36 yaşındaki Uzman Çavuş Yılmaz Güneş ise çaya düşerek kaybolmuştu.

Cansız bulundu
İlk gününden itibaren başlatılan arama çalışmaları, bugün de Munzur Çayı ve Uzunçayır Baraj Gölü'nde devam etti. JÖAK, JAK ve SAK'lar, Munzur Çayı'nda botlarla arama yaparken Adana, Elazığ, Adıyaman dahil bir çok ilden gelen dalgıç polisler de görüş mesafesinin olduğu alanlarda dalış yaparak destek verdi. AFAD, emniyet, jandarma ve gönüllülerinde destek verdiği çalışmalarda Munzur Çayı'nda su altı kameralar da kullanıldı. Bugün bölgede sabah saatlerinde tekrar başlayan arama çalışmalarında dalgıç polisler, Munzur Çayı'nın bağlantı kolu olan Uzunçayır Baraj Gölü'nün Atatürk Mahallesi tarafında kayıp Uzman Çavuş Güneş'in cansız bedenine ulaştı. Güneş'in cansız bedeni baraj gölünden kurtarma ekiplerinin desteğiyle dışarı çıkartılarak Tunceli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.