Gündem
Giriş Tarihi : 16-12-2019 20:01

Katil kocanın cezası belli oldu

Kayseri son dakika. kendisinden boşanmak isteyen eşi cevahir Çay'ı öldüren Mustafa Çay'ın cezası belli oldu. öldürülen cevahir Çay'ın annesi ve babası mahkemede ateş püskürdü.

Katil kocanın cezası belli oldu

2 çocuğunun annesi Cevahir Çay’ı Kayseri'deki bir otobüs durağında defalarca bıçaklayarak öldüren Mustafa Çay'ın cezası belli oldu. Mahkeme heyeti, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmetti.

Beraatini istedi
Eşini öldüren Mustafa Çay, bugün hakim karşısına çıktı. Kayseri Adalet Sarayı 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, tutuklu sanık Mustafa Çay, Cevahir Çay’ın annesi Saniye A., babası Rıfat A. ve avukatlar hazır bulundu. Mahkemede dinlenen Cevahir Çay'ın annesi Saniye A., sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını isterken, baba Rıfat A.'da "Tasarlayarak işlediği, ölene kadar başında beklediği için en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi. Mahkeme heyeti tarafından son sözü sorulan Mustafa Çay ise, "Ben ölene kadar başında beklemedim. Öldürmeyi de tasarlamadım. Beratımı ve tahliyemi istiyorum" dedi.

Karar
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda Mustafa Çay'a indirim maddelerini uygulamazken, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmetti.

Ne olmuştu
7 Ekim’de Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet General Emir Mahallesindeki otobüs durağında meydana gelen olayda, 35 yaşındaki Mustafa Çay, 1 hafta önce uzaklaştırma kararı alan 2 çocuğunun annesi 31 yaşındaki eşi Cevahir Çay’ı bıçaklayarak öldürdü. Mustafa Çay, olayın ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.