Gündem
Giriş Tarihi : 01-09-2019 16:21   Güncelleme : 02-09-2019 18:30

KASKİ vidanjörü dehşet saçtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi KASKİ'ye ait vidanjör adeta ölüm saçtı.

KASKİ vidanjörü dehşet saçtı

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde kara bir gün yaşandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi KASKİ'ye ait vidanjör bir bağ evine girdi. Araçta bulunan 3 kişi ve evde bulunan 1 kişi yaşamını yitirirken 1 kişi de yaralandı.

4 ölü var
Hacılar ilçesine bağlı Erciyes Caddesi'nde meydana gelen kazada freni patlayan KASKİ vidanjörü bir bağ evine girdi. Kazada kamyonda bulunan Ahmet Altıparmak, Ali Suna ve Ahmet Karaçam ile evde bulunan Fatma Abravcı ile Nuhu Abravcı enkaz altında kaldı. Enkaz altındaki Nuhu Abravcı ekipler tarafından çıkarılarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 
Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, AFAD ve UMKE ekipleri kurtarma çalışmaları yaptı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından Ahmet Altıparmak, Ali Suna ve Ahmet Karaçam ile evde bulunan Fatma Abravcı’nın cansız bedeni enkazdan çıkarıldı. İhmal var mı?
KASKİ'ye ait vidanjörün görevden dönerken freni patlaması sonrasında kaza yapması, "Acaba aracın bakımları yapılmadı mı? KASKİ araçlarının bakımları yapılıyor mu? Büyükşehir, KASKİ'ye ehemmiyet vermiyor mu?" sorularını beraberinde getirdi.

Kızılkan doğruladı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi (Kaski)'ne ait olan vidanjörün freni patlaması sonrasında bu feci kaza meydana geldi. Kaza ile ilgili olarak bilgi veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, “Kamyon freni patlama sonrasında eve çarpıyor ve ev yıkılıyor. Yapılan çalışmalarda yaşamını yitiren 4 kişi ile yaralı 1 kişi çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi" dedi. Büyükkılıç ne dedi?
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, freni patlayan KASKİ vidanjörün bağ evine çarpması sonucu 4 kişinin öldüğü ve 1 kişinin yaralandığı kaza ile ilgili olarak "Çok üzgünüz. Görevden dönerken aracımız teknik bir arıza nedeniyle kaza yapıyor. Kazada 3 araç içinde ve evin içinde olan 1 kişi vefat ediyor. Söyleyecek bir şey yok, çok üzgünüz. Bundan sonraki süreçte cenazelerimizle ilgileneceğiz ve yapılması gerekenleri yapacağız. Ailelere sabırlar diliyorum” dedi.