Gündem
Giriş Tarihi : 20-08-2020 15:35   Güncelleme : 20-08-2020 16:25

Karantinadaki hastalara su dağıtımı

Covid-19 teşhisiyle tedavi görenler ile karantina altına alınanlara KASKİ tarafından üretilen paket su dağıtımına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla başlandı.

Karantinadaki hastalara su dağıtımı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla temasın önlenerek virüsün bulaşmasının en aza indirilmesi amaçlanarak karantinadaki hastalara su dağıtımı yapılıyor. Covid-19 teşhisiyle tedavi görenler ile karantina altına alınanlara KASKİ tarafından üretilen paket su veriliyor. 

Mart ayından beri Kayseri Büyükşehir Belediyesi Covid-19 salgını ile mücadelede yeni bir uygulama başlattı. Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek amacıyla, tedavi görenler ile karantina altına alınanlara yönelik ücretsiz paket su hizmeti hayata geçirilecek. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın hastanelerde tedavi görenler ile karantina altına alınanların yanında yer almak ve olası virüs yayılımının önüne geçilebilmesi amacıyla verdiği talimat kapsamında KASKİ tarafından paket su üretimine başlandı.

Başta Şehir Hastanesi, Devlet Hastanesi ve Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi olmak üzere tedavi yürütülen tüm hastanelerde KASKİ’nin son teknoloji ürünü makinalarla el değmeden paketlediği doğal kaynak suyu, hastaların kullanımına sunuldu. Devlete ait yurtlarda karantina altına alınanlara da aynı şekilde paket su dağıtımı yapıldı.