Kayserispor
Giriş Tarihi : 15-04-2019 16:14   Güncelleme : 15-04-2019 20:24

Karaman idmanda neler yaptı

İstikbal mobilya Kayserispor teknik direktörü Hikmet Karaman, Ankaragücü yenilgisi sonrasında ilk idmanda futbolcularına neler söyledi, idmanda neler yaptırdı.

Karaman idmanda neler yaptı

Ankaragücü ile dün oynanan ve sahadan 2-0’lık mağlubiyetle ayrılan İstikbal Mobilya Kayserispor, önümüzdeki hafta oynanacak Galatasaray maçına ara vermeden başladı. Teknik Direktör Hikmet Karaman yönetiminde, kulüp tesislerinde toplanan oyuncular, yapılan antrenmanla Galatasaray maçı hazırlıklarına devam etti. Teknik Direktör Karaman, oyuncularını sık sık uyardı.

"Telafi şart"
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Karaman, MKE Ankaragücü karşısında alınan sonucun kendilerine yakışmadığını ifade ederek, "Kendi sahamızda aldığımız mağlubiyet bundan önce oynadığımız maç performansına yakışmadı. Özellikle 90 dakikayı genel değerlendirdiğimizde vasat oynadığımız ama bireysel hatanın fazla olduğu bir maç gördük. Yediğimiz her iki golde de basit hatalar yaptık. İyi bir hava, iyi bir taraftar topluluğu oluşturduğumuz son Sivas maçından sonra bu skor bize yakışmadı, açıkça söyleyeyim. 3 puan alsaydık bir anda lig 5.’si olacaktık, farklı bir konumda olacaktık. Bunu telafi etmek zorundayız. Yani iç saha mağlubiyetini takım olarak bir deplasman maçında telafi etmeliyiz. Bu da önümüzdeki maçlarda ortaya çıkacak" diye konuştu.

"Mecburuz"
Galatasaray karşılaşmasında en iyi performansı ortaya koymak zorunda olduklarının altını çizen Karaman, "Bütün deplasmanlar için geçerli. Bu kadar büyük bireysel hatalar yapmamalıydık. O zaman bu oyunu affettirmek için ilk deplasman maçı Galatasaray olabilir. Burada en iyi performansı ortaya koymak zorundayız. Onlar da şampiyonluğa gidiyor, diğer takımları da ilgilendiren bir müsabaka. Ama dün burada 1 ya da 3 puan alsaydık alt ile ilişiğimizi tamamen kesecektik. Matematiksel her şey devam ediyor. Böyle bir durumda önce kendimizi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Terör estirdi
Ankaragücü maçında bsasit hatalar yapan oyuncularını sürekli uyaran ve zaman zaman sesini yükselyten Hikmet Karaman, kalan maçlarda son derece dikkatli olmaları gerektiğini oyuncularına empoze etmeye çalıştı. Adeta ceza idmanı havasında geçen 1 saatlik dilimde sık sık idmanı kesen Karaman, Galatasaray maçıyla birlikte tüm hataların minimize edilmesi gerektiğini de söyledi.