Gündem
Giriş Tarihi : 30-05-2020 19:29   Güncelleme : 30-05-2020 19:29

Kaplıca ve Hamamlar açılıyor

Kaplıca, Hamam, Sauna gibi mekanların da açılmasına karar verildi. İskambil oyunları oynanması yasak. Mangal yakılması ile ilgili de karar verildi. Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde Dans etmek yasaklandı. Okey ve tavla oynamak da yasaklandı.

Kaplıca ve Hamamlar açılıyor

1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren Türkiye'de bir takım normalleşme süreci başlayacak. coronvirüs etkisinden prosikolojik olarak kurtulmak adına yapılan iyileştirme planı, Pazartesi gününden itibaren hayata geçirilecek. Bu çerçevede İçişleri Bakanlığı tarafından bir genelge yayınlandı. Genelgeye göre, Kaplıca, Hamam, Sauna Spa salonları gibi umuma açık yerlerin işleyişleri hakkında da bilgiler verildi.

Hamam serbest
İçişleri Bakanlığı Genelgesi çerçevesinde Hamam, kaplıca, SPA, sauna, Yüzme havuzu gibi işletmeler, 1 Haziran 2020 pazartesi gününden itibaren belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'ye kadar, spor merkezleri/tesisler 24.00'e kadar hizmet verecek. Cafe, restaunart, lokanta gibi iş yerleri ile piknik alanları, mesire yerleri ve giyim pazarlarıyla ilgili genelge yayımladı.  Park/bahçe, rekreasyon, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile sahil bantlarında piknik, spor, yürüyüş, gezi, balık tutma vb. faaliyetlere (mangal yapmak hariç) 1 Haziran'da başlanacak.

Dans, Tavla yasak
Genelgeye göre, lokanta, restoran, kafe, pastane, kahvehane, çay bahçesi, lokaller 1 Haziran'dan itibaren saat 22.00'ye kadar hizmet verecek. 1 Haziran'da hizmete başlayacak umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri yapılamayacak.