Kayserispor
Giriş Tarihi : 07-02-2021 20:55   Güncelleme : 07-02-2021 21:02

Kapalı Kale taraftar grubundan tepki

Erzurumspor'da kiralık olarak forma giyen Yavw Ackah kırmızı kart gördü. Hes Kablo Kayserispor taraftar grubu kapalı Kale, Erzurumspor camiasına tepki gösterdi.

Kapalı Kale taraftar grubundan tepki

Kayseritempo - Süper Lig'in 24.haftasında oynanan Erzurumspor-Kayserispor maçının ilk yarısında Yaw Ackah'ın kırmızı kart görmesi ortalığı karıştırdı. Kayserispor'dan Erzurumspor'a kiralık olarak giden ve bu maçta 2 dakika içerisinde 2 sarı kart görerek kırmızı kart ile oyun dışı kalması üzerine iki kulüp arasında gergin anlar yaşanmaya başlandı. Erzurumspor camiasından "şaibe" ve "şike" gibi imalar ve söylentilerin ortaya atılması Kayserispor tarafınrda büyük tepki çekti.

Taraftardan tepki
Hes Kablo Kayserispor taraftar grubu Kapalı Kale, yazılı bir açıklama yaparak Erzurumspor camiası tarafından Kayserispor üzerine leke sürülmek istendiğini ifade etti. Kapalı Kale taraftar grubu, Kayserispor'a leke süremeyeceklerini dile getirdi.
Kayserispor taraftar grubu Kapalı Kale'den yapılan yazılı açıklamada "Gün içerisinde Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ile oynadığımız lig maçında, kiralık olarak tarafımızdan istenilerek transfer edilen 22 yaşındaki Yaw Ackah adlı futbolcunun, maç esnasında agresif bir şekilde faul yapması, üzerine de itirazlarıyla kırmızı kart görerek oyun dışına atılması, oyuncunun şahsi meselesidir. Takımımızda, şanlı Kayserispor formasıyla da birçok kez disiplinsiz ve fevri davranışı bulunan Yaw Ackah’ın geçmiş maçlarımızdaki bireysel hataları herkesin malumudur. Tüm Türkiye kamuoyu biliyor ki, bu ülkede yönetimsel ve hakemsel anlamda ağzı yanan baştaki kulüplerden bir tanesiyiz. Fakat biz bu meseleleri dillendirmekten usandık. Buna rağmen, rakip takımın içerisindeki problem, Kayserispor’un şerefli alnına bir leke olarak sürülmek istenmektedir" denildi.

"Oyunu bozarız"
Açıklamada "Şanlı Kayserispor camiası, tarihiyle ve dürüst futboluyla her zaman adından söz ettirmiştir. Biz Kapalı Kale grubu olarak, Kayserispor’un her alanda menfaatlerini göz etmekle yükümlüyken her daim şerefli bir futbolun yanında, futbolda şikenin ve siyasetin karşısında bulunduk. Birçok kez hakkımızla yenilmeyi bildiğimiz gibi, alt liglere düşerek dipleri de gördüğümüz oldu. Haklının ve hakkın yanında olarak yine yeniliriz, yine dipleri görürüz fakat şerefimizden taviz vermeyiz! Şanlı Kayserispor’un alnına çalınmak istenen kara lekeye asla müsamaha göstermeyeceğimiz gibi, kirli oyunları aydınlığımızla bozmasını da biliriz" cümleleri kuruldu.