Gündem
Giriş Tarihi : 27-08-2020 11:34   Güncelleme : 27-08-2020 11:34

Kan donduran itiraf geldi

Aylardır Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 9 yaşındaki Şiar Kılıç'ın ölümü hakkında kan donduran itiraf geldi. Canlı yayında Müge Anlı'nın aktardığı itiraf bütün Türkiye'yi dehşete düşürdü.

Kan donduran itiraf geldi

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 9 yaşındaki Şiar Kılıç'ın ölümünün arkasındaki gerçekler aylardır araştırılıyordu. Sabah saatlerinde programın başlamasıyla birlikte kan donduran itiraf Müge Anlı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. 

Sakarya'nın Kocaali İlçesinde annesi ve annesinin birlikte olduğu kişi ile yaşayan 9 yaşındaki Şiar Kılıç geçtiğimiz Nisan ayında evinde çıkan yangında hayatını kaybetmişti. Yanarak şüpheli bir şekilde can veren Şiar Kılıç için babası, babaannesi ve dedesi Müge Anlı'ya başvurdu. Dün öğle saatlerinde programda çocuğun annesinin itirafları üzerine polis harekete geçti. Program esnasında 9 yaşındaki çocuğun annesi Gülüzar Emanet ve birlikte yaşadığı kişi Hami K. gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde Hami K.'nın kardeşinin itirafı üzerine ortaya çıkan gerçekler tüm Türkiye'yi dehşete düşürdü. 9 yaşındaki Şiar Kılıç'ın şüpheli ölümü hakkında son olanları aktaran Müge Anlı, "Sabah saatlerinde ilk itiraf geldi. Şiar'ı annesi Gülüzar ve sevgilisi Hami yakarak öldürmüşler. Sakarya Cumhuriyet Başsavcısına çok teşekkür ediyorum. İstanbul Gayrettepe Cinayet Büro Amirliği de anında harekete geçti. Gülüzar ve Hami, burada gözaltına alınırken, Hami'nin annesi ve erkek kardeşi de Sakarya'da gözaltına alındı. Sorgu hala devam ediyor. Çocuk yangından 3 gün önce hastaneye gidildiği gün komaya girmiş. Bu ölümü açıklayamayacakları için benznle evi yakmışlar. Adli tıp raporunda çocuğun ciğerlerinde karbonmonoksit çıkmış. Bu da çocuğun hayattayken eve atılıp, canlı canlı yakıldığının ispatı" ifadelerini kullandı. 

Olayla ilgili polis sorgusunun devam ettiğini açıklayan Müge Anlı Türk Polis Teşkilatına'da teşekkür etti.