Kamu Kurum ve Kuruluşlarına 3 bin 251 personel alımı yapılacak

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılında yapılacak olan atamalarda kamu kurum ve kuruluşlarına 3 bin 251 kişi alınacak.

Kamu Personeli adayları tarafından merakla beklenilen atamalar ilişkin olarak beklenilen ilk açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca verilen bilgilere göre bu yıl içerisinde Devlet Personel Başkanlığınca 3 bin 251 kişi kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından, 2017 yılı için merkezi yerleştirme ve kura işlemleriyle   ile birlikte gerçekleştirilecek personel atamasına ilişkin olarak yapılan basın açıklaması ise şu şekilde;

“2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında tanınan istihdam hakkının kullanımı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılacaktır. Devlet Personel Başkanlığınca yerleştirme yapılmak üzere ilan edilecek toplam kadro sayısı ilkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi için bin 854, ortaöğretim Lise düzeyi için bin 073, önlisans düzeyi için 182 ve lisans düzeyi için 142 olmak üzere toplam 3 bin 251dir.
Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan; bin 397 adedine  KPSS sonuçlarına göre, bin 854 adedine Kura Sonuçlarına göre, yerleştirme yapılacaktır.”

Yerleştirme işlemleri ne zaman başlayacak?

Yapılan açıklamalar kapsamında, adaylar 2017 yılı içerisinde yapılacak atamalara ilişkin yerleştirme işlemlerini  18 Ekim 2017-3 Kasım 2017 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr internet adresi içerisinde yer alan   Devlet Personel Başkanlığı sayfasından gerçekleştirebilecek.

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İstihdam Edilecekler İçin gerekli olan  2017 Tercih Kılavuzu”na  ise  adaylar 16 Ekim 2017 Pazartesi günü itibariyle www.dpb.gov.tr internet adresinden ve 18/10/2017 tarihi ve www.turkiye.gov.tr  adresinden ulaşabilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!