Kayseri Haberleri Kayseri Haberleri

Kalekim Halka Arz Ne Zaman Sonuçlanacak? Kalekim Hisse Halka Arz Eşit Mi, Oransal Mı, Kaç Lot Verecek? Kalehim Hisse BIST Kodu Nedir?

kalekim halka arz
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – Kalekim Halka Arz Ne Zaman Sonuçlanacak? Kalekim Hisse Halka Arz Eşit Mi, Oransal Mı, Kaç Lot Verecek? Kalehim Hisse BIST Kodu Nedir? Kalekim şirketler grubu Kalekim’in hisselerinin halka arzı için yaptığı izahname başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onay gördü. Bu gelişmenin ardından Kalekim halka arz ne zaman başlıyor? Kalekim halka arz hisse fiyatı ve arz tarihleri merak ediliyor. Kalekim halka arz hisse fiyatı borsadaki işlemleri takip edenler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Kalekim’den yapılan bilgilendirmeye göre halka arz tarihleri belli oluyor

KALEKİM HALKA ARZ NE ZAMAN SONUÇLANACAK?

Kalekim tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, SPK tarafından izahname onayı alan Kalekim’in, halka arzında talep toplama tarihleri 6-7 Mayıs, fiyat aralığı 13,75-14,75 TL olarak karar verildi. Bireysel yatırımcılar’a göre eşit dağıtım şeklinde uygulanacağı ve Ak Yatırım öncülük edeceği halka arza, toplam 29 üyeden oluşan konsorsiyum aracı oluyor. Ürünlerini Türkiye’nin yanı sıra 80’i aşkın ülkede tüketici ve profesyonellerle bir araya getiren Kalekim, halka arzla ailesine dahil edeceği yeni ortaklarla sürdürülebilir büyüme yolunda önemli bir adım daha atmaya hazırlanıyor.

Kalekim halka arzında H. İbrahim Bodur Holding’in 15 milyon TL nominal bedelli 1,5 milyar adet B grubu hisse halka arz edilmesi planlanıyor. Yoğun talep gelmesi halinde 4,5 milyon TL nominal bedelli 450 milyon adetlik A grubu hissenin de ek satışının gerçekleşebileceği bilgisi verildi. Halka arzda 1 TL nominal değerli pay 13,75-14,75 TL fiyat aralığından satışa sunulacaktır.

HİSSE SENEDİ PİYASASINDA LOT NE DEMEKTİR?

Lot olarak isimlendirilen işlem birimi bir sermaye piyasası aracından, kendisi ya da katları ile işlem yapılabilecek asgari miktarı veya değeri ifade ediyor. Tüm pay ve yeni pay satın alma hakkı işlemlerinde işlem birimi olarak “1,00 TL (nominal) = 1 adet = 1 lot” eşitliği uygulanıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!