Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2020 15:13   Güncelleme : 18-06-2020 15:13

Kadına şiddetin önüne geçilmeli

CHP İl başkanı Ümit Özer, kadına şiddetin önüne geçilmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini savundu.

Kadına şiddetin önüne geçilmeli

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları il Başkanları ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nü ziyaret ederek; kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk istismarı, ve engelli hakları ile ilgili görüşme yaptı. 

"Ortak akıl ile.."
Şehrimiz de ve ülkemizde kadına şiddetin gün geçtikçe arttığını, kadına ve çocuğa zarar veren, fiziksel, cinsel  psikolojik ve sosyal şiddet uygulayanlara artık dur denilmesi gerektiğinin altını çizen CHP İl Başkanı Ümit Özer, kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi ve şiddetle mücadele edilebilmesi için temelinde yatan sorunların belirlenmesinin ve  ortak akıl ile  harekete geçilerek, gerekli tedbirlerin önceden alınmasının gerektiğini belirtti. CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, "Koruyucu tedbir kararlarının bugüne kadar işe yaramadığını hepimiz çok iyi biliyoruz, önemli olan şiddete ve istimara engel olmak, çocuklarımıza ve kadınlarımıza fiziksel, cinsel, ruhsal, şiddet uygulatmamak için gerekeni önceden yapmaktır. Ekonomik sıkıntılar, maddi kaygılar ve  öğrenim  durumu da, maalesef şiddete ve istismara yatkınlığı artırıyor. Kayseri ilimiz de kadına şiddetin en çok görüldüğü illerden biri, bu anlamda Kayseri'de daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Kadın haklarının en büyük savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak elimizden geleninin en fazlasını yapmakla yükümlüyüz. Kadınlarımız, çocuklarımız ve engelli vatandaşlarımız asla yalnız değillerdir, engelli vatandaşlarımız bir çok hakka sahiptir fakat günümüzde bunu lütufmuş gibi gösterenlere buradan seslenmek istiyorum, engellilere ve ihtiyaç sahibi ailelerimize sunulanlar lütuf değil haktır" dedi.

"Göreve hazırız"
Başkan Ümit Özer, kadın sığınma evlerinde hayatını sürdüren kadınlar ile ilgili olarak da "Orada ki kadınlarımız el işleri yapıyor, birşey üretmek için ve ekonomik gücünü kazanabilmek için çalışıyorlar, onlara acilen istihdam sağlanmalı, destek olunmalıdır. Şiddet gören istismara uğrayan hiçbir kadınımız hiç bir çocuğumuz yalnız değildir. Maddi ve manevi tüm desteklerimizi var gücümüzle vermek zorundayız, yok saymaz ve yok saydırmayız, onların haklarını savunmak için daima hazırız" açıklaması yaptı.