Gündem
Giriş Tarihi : 14-07-2020 19:19   Güncelleme : 14-07-2020 20:09

Kadın cinayeti. Eski eşine acımadı

Maalesef kadın cinayetleri son bulmuyor. Bu kez kadın cinayeti İzmir Seferihisar ilçesinde işlendi. Erdal Demir, eski eşi Sultan Kaya'yı öldürdü

Kadın cinayeti. Eski eşine acımadı

Kadına karşı şiddet, kadına karşı cinayet bitmek bilmiyor. Her gün yüzlerce kez, binlerce kez uyarı yapılsa da, eğitimler verilse de, her fırsatta kadına yönelik şiddet yine ön plana çıkıyor. Bu kez İzmir'in Seferihisar ilçesinde ikamet eden 32 yaşındaki Sultan Kaya öldürüldü. Hem de eski eşi Erdal Demir tarafından. Eski eşi Erdal Demir'in bıçaklı saldırısına uğrayan 32 yaşındaki Sultan Kaya, hayatta kalma mücadelesini kazanamadı.

Üzücü olay, Seferihisar Sanayi Sitesi’nde bulunan bir iş yeri önünde yaşandı. 32 yaşındaki Sultan Kaya, iş yerinin önünde bir süre önce boşandığı eski eşi Erdal Demir ile karşılaştı. 37 yaşındaki Erdal Demir ile Sultan Kaya arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası Erdal Demir, yanında taşıdığı bıçağı kadına savurdu. Aldığı bıçak darbesiyle Sultan Kaya yere yığıldı. Olayı gören çevre sakinleri, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı Sultan Kaya'ya müdahalede bulundu. Sağlık ekipleri tarafından Seferihisar Devlet Hastanesine kaldırılan talihsiz kadın, ameliyata alındı. Sultan Kaya, doktorların yaptığı tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Eski eşini bıçaklayarak olay yerinden kaçan Erdal Demir ise, kısa süre sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.