Medya
Giriş Tarihi : 24-02-2021 19:39   Güncelleme : 24-02-2021 19:40

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2021

Boş zamanlarımızda pek çok dizi ve filmi araştırırız. Ancak bize uygun olanları bulmak biraz zamanımızı alabilir. Kültür olarak gelişmek için en iyi ve en kaliteli diziye ulaşmak hayat standartlarınızı yükseltecektir. Sizin için en iyi izlenilmesi gereken yabancı dizileri listeledik.

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler 2021

Yabancı film ve dizileri kendi orijinal dilinde izlemeniz yabancı dilinize de katkılar sağlayacaktır. Dizi izlemek istiyorsanız önce konusunu inceleyin ve sonrasında imbd puanına da bir göz atın. Bazı diziler var ki ölmeden önce mutlaka izlemeniz gerekir. Bu yüzden Dünyaca ünlü yabancı dizileri sizlerle buluşturduk.

  1. Game Of Thrones (IMBD: 9.5)

IMBD puanının oldukça yüksek olduğundan da ne kadar kaliteli bir dizi olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak dizi yine de sizlere çok hitap etmeyebilir. Bu yüzden konusuna da ufak bir değinmemiz gerekti. Dizinin ana karakteri gibi görünen Ned Stark zorlu savaşlardan sonra ailesi ve halkıyla huzur içerisinde yaşamak istemektedir. Bunun içinde Baratheon’u kral yaparak onun yanına gelmiştir. Öte yanda dizi de başka sahnelerin bulunduğu bir krallık daha gözükür. İşte bizim Dany dediğimiz Daenerys, bu krallığın başına geçerek dizinin sonuna kadar büyük mücadeleler veren Ejderhaların Annesi’dir. Üç ejderha yumurtasından ejderha çıkartarak onları yetiştiren Dany, tüm dengeleri alt üst edecektir. Dizi görüntü kalitesi ve harika kurgularıyla sizi etkisi altına alacaktır. Her sezonun sonunda da şaşırmaya hazır olun derim.

 

  1. La Casa De Papel (IMBD: 8.6)

Gelmiş geçmiş en iyi soygun dizisi diyebileceğimiz bu dizi tüm Dünya’da çıktığı andan itibaren büyük yankı uyandırmıştı. Dizinin başkarakteri profesör bir ekip kurarak İspanya Kraliyet Darphanesine girmeyi başarmıştır. Ekibinde 8 uzman suçlu bulunuyor. Profesör ekibi 5 ay boyunca ince bir eğitimden geçirir. Her ihtimal ince ayrıntısına kadar araştırılır. Soygun için her şey kusursuz olduğunda 8 kişi rehinelerle beraber kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kendilerini kilitler. Profesör de dışarıdan bu gruba yardım etmeye devam eder. Fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar başlarına gelecektir.

  1. Stranger Things (IMBD: 8.9)

Dizi ABD’nin New York eyaletinin bir liman kasabası olan Montauk’ta geçmektedir. Montauk kasabasında genç bir çocuk garip bir şekilde kaybolur. Tüm ailesi, arkadaşları ve polisler çocuğu bulabilmek için amansız bir mücadele vermektedir.  Olay araştırılmaya devam edildikçe altından gizemli hükümet deneyleri çıkacaktır. Çocuğun annesi çocuğunu geri alabilmek için olağanüstü güçlerle mücadele etmek zorunda kalacaktır.

  1. Prison Break (IMBD: 8.5)

Ana karakterimiz Michael Scofield çok zeki bir inşaat mühendisidir. Kardeşi Başkan Yardımcısı’nı öldürmek suçundan idam edileceği için onu kurtarmak istemektedir. Kardeşini kurtarmanın başka yolu kalmayınca hapse kendisi de girerek abisini oradan nasıl kaçıracağının planlarını yapmaya başlar. Bu büyük hapishane kaçışının planını da vücuduna döğme yaparak kaydetmiştir. Michael sağlık sorunları sebebiyle Fox River Eyaleti’ndeki hapishanede kalmaktadır. Burada doktor Sara’ya aşık olur ve beklenmedik kişileri de hapishaneden kaçırmak zorunda kalacaktır.