08 NİSAN 2020 Çarşamba 05:32
Advert
Siyaset
Giriş Tarihi : 14-12-2019 21:10

İYİ Parti Belediye Başkanı istifa etti

İYİ Parti'den İncesu Belediye Başkanı seçilen Mustafa İlmek istifa etti. Mustafa İlmek neden istifa etti. Mustafa İlmek ile ilgili flaş gelişme.

İYİ Parti Belediye Başkanı istifa etti

Kayseri'de istifa şaşkınlığı yaşanıyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden İYİ Parti'den İncesu Belediye Başkanı adayı olan ve AK Parti'ye karşı yarışı kazanan Mustafa İlmek, 9 ay sonra istifa etti. İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek'in başkanlıktan değil de partisinden istifa ettiği iddiaları ortaya atıldı.

Son zamanlarda partisi ile arasında yaşanan pürüzler olduğu ve bunun paralelinde AK Partili yetkililer ile son derece iyi ilişkiler içerisinde olduğu gözlemlenen Başkan Mustafa İlmek'in resmi açıklama yapmamasına rağmen istifa ettiği söylentileri Kayseri siyaset kulislerinde günün konusu oldu.

İYİ Parti kurmaylarının telefonuna çıkmayan Mustafa İlmek'in Pazartesi günü partisinden ayrılarak AK Parti'ye geçtiğini açıklayacağı ve Salı günü de düzenlenecek tören ile AK Parti rozeti takacağı konuşuluyor. Bu istifa ve AK Parti'ye geçiş ile ilgili İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve kurmaylarının nasıl bir tavır sergileyeceği de merakla bekleniyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA