Kayserispor
Giriş Tarihi : 29-11-2019 19:57   Güncelleme : 30-11-2019 04:10

İşte Kayserispor'un borcu

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, hesapları didik didik etti. Kayserispor'un borcu belli oldu

İşte Kayserispor'un borcu

(ÖZEL HABER) Süper Lig'de son sırada bulunan İstikbal Mobilya Kayserispor'da Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesinde borcun ne kadar olduğu tespit edildi. Kayserispor Yönetim Kurulu Başkanı Berna Gözbaşı, hesapları didik didik ettirdi ve net rakam ortaya çıktı.

İşte rakamlar
30 Kasım 2019 Cumartesi günü (yarın) Kadir Has Kongre Merkezi'nde yapılması planlanan Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında delegelere açıklanacak kulübün borcu belli oldu. Faaliyet raporu, denetim raporları ile birlikte Genel Kurul salonunda dile getirilecek rakam 245 Milyon TL olacak.

Kayserispor'un net borcu 185 Milyon TL. Geçmişten bugüne kadar olan tüm gelir giderlerin hesaplandığı bu rakam 2023 ylılına kadar yapılandırılmış olan borç miktarı. Ayrıca 60 Milyon TL'de Haziran 2020 ayına kadar teknik heyet ve futbolculara ödenecek rakam.

Acil Ödenecek
İstikbal Mobilya Kayserispor, lige verilecek araya kadar 2 Milyon Avro (yaklaşık 13 milyon TL) ödeme yapması gerekiyor. TFF'de bekleyen dosyalar ve futbolcu alacaklarına istinaden oluşan bu rakam ödenmediği taktirde sarı kırmızılı takıma ikinci kez transfer yasağı gelecek. Sarı Kırmızılı yönetim, yarınki genel kurul sonrasında hem bu borcu, hem de futbolculara yapılacak ödeme konusunda sıkı bir çalışma içerisine girecek.

Genel Kurul kaçta
İstikbal Mobilya Kayserispor Genel Kurul toplantısı, 30 Kasım 2019 Cumartesi günü (yarın) Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Saat 11.00'de başlayacak olan Genel Kurul toplantısında salt çoğunluk sağlanamaz ise Olağanüstü Genel Kurul toplantısı 7 Aralık 2019 Cumartesi gününe tehir olacak. Kayserispor Onursal başkanı Mehmet Özhaseki de, bugün Kayseri'ye geldi ve yarınki muhtemel genel kurul toplantısına katılacak.