Gündem
Giriş Tarihi : 21-02-2021 08:21   Güncelleme : 21-02-2021 08:21

İstanbul’da Akıl Almaz Olay! Yer Altından Dumanlar Yükseldi

İstanbul Arnavutköy de yol ortasında aniden dumanlar yükselmeye başladı. Bu dumanlar nereden geliyordu. Üstelik cadde ortasından durup dururken yükselmesi vatandaşa korku yaşattı.

İstanbul’da Akıl Almaz Olay! Yer Altından Dumanlar Yükseldi

İstanbul Arnavutköy de yol ortasında aniden dumanlar yükselmeye başladı. Bu dumanlar nereden geliyordu. Üstelik cadde ortasından durup dururken yükselmesi vatandaşa korku yaşattı. Dumanı gören mahalle sakinleri ve sokaktan geçenler paniğe kapıldı. Yer altından çıkan dumanlar nereden geliyor bilinmiyordu. Vatandaşları tedirgin eden dumanların yolun altında bulunan kabloların tutuşması sebebiyle çıktığı düşünülüyor.

Dün akşam saatlerine yakın zaman diliminde İstanbul Arnavutköy Necip Fazıl Caddesinde yaşanan bu olay hayli tedirginlik yaşattı. Bu olay üzerine dumanların ne sebeple çıktığı ve elektrik kablolarının neden tutuştuğu henüz bilinmiyor. Etrafta panik yaşatan ve insanları sağa sola kaçıran bu olay üzerine polis ve itfaiye ekipleri geldi. Vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı.

Tutuşan kablolar etrafa kıvılcımlar saçtı. Kabloların neden tutuştuğu henüz bilinmiyor. Çıkan dumanlar ve kıvılcımlar nedeniyle kimseye bir zarar gelmemesi için Necil Fazıl caddesi trafiğe kapatılır hale getirildi. Dumanların sebebi ilk olarak doğal gaz patlaması olarak düşünülse de sebep bu değildi.Panik yaratan bu dumana elektrik kablolarının neden olduğu sonradan anlaşıldı.

Olaya Şahit Olanlar Neler Söyledi

Olayın olduğu dakikalarda Necip Fazıl Caddesinden geçen Necmi Karaağaç şu cümleleri söyledi; Olayın olduğu esnada büyük bir panik yaşadık. Herkes oradan oraya koşturdu. Dumanın yükselmeye başladığı sırada oradan geçen birinin ve zeminin ıslaklığını fark ettim. Bulunan ıslak zemin elektrik çarpmasına sebep olmasın diye vatandaşı uyarmaya ve engel olmaya çalıştım dedi.

O duman ve kıvılcımları görünce aklımıza ilk olarak doğal patlaması geldi. Çevredekiler olarak doğal gaz patlıyor zannettik. Daha sonra fark edildi ki elektrik kabloları tutuşmuş. Gerekli yerlere haber verdik. Çalışmalara başladılar ve caddeyi trafiğe tamamen kapalı hale getirdiler. Şu an da her şey yolunda herhangi bir yaralanma söz konusu değil sözlerini sarf etti.