Medya
Giriş Tarihi : 16-06-2020 10:45   Güncelleme : 16-06-2020 13:49

İsmail Saymaz yolları ayırdı

Gazete Damga Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mert’in instagramda yaptığı canlı yayına katılan İsmail Saymaz, Hürriyet’ten ayrılık sürecini değerlendirdi.

İsmail Saymaz yolları ayırdı

Demirören Medya’ya ait olan Hürriyet’te muhabir olarak gören yapan İsmail Saymaz, katıldığı bir canlı yayında bağlı bulunduğu gruptan neden ayrıldığını açıkladı. Gazete Damga Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mert’in sorularını yanıtlayan İsmail Saymaz, ilginç açıklamalarda bulundu. Mehmet Met’in kendisine ait Youtube kanalında yayınlanan programda Saymaz, gazete sahiplerinin kabul etmesi zor isteklerde bulunduğunu söyledi.

İzleyenler röportaj sırasında, İsmail Saymaz’dan yeni işe başlayan muhabirlerden istenebilecek şartların sunulduğunu öğrendi. Saymaz canlı yayında, "Benden iki şey istediler. Dediler ki; birincisi bundan sonra bizim grubun dışında herhangi bir televizyon mecrasına çıkmazsan seviniriz. Tabi buna Habertürk ve Halk TV de dahil. İkincisi sosyal medyada sadece haber paylaşmanı rica ediyoruz. Ben bu iki şartı işe girilebilirken kabul edilebilir olduğunu, yıllardır bu koşulda çalışan bir gazetecinin başa dönerek bunları kabul ederek çalışmasının zor olacağını söyledim. Bunun üzerine en doğrusu benim ayrılmam olur dedim. Onlar da bana; "Seni işten çıkaramayız ama sen istifa edersen olur" dediler. Böyle anlaştık. Kötü ayrılmadık” ifadelerini kullandı.

İsmail Saymaz Kimdir?
Gazeteci, Yazar İsmail Saymaz, 11 Temmuz 1980 yılında Rize'de doğmuştur. Halen Gazetecilik üzerine yüksek lisans eğitimini sürdürdüğü Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur. Gazeteciliğe Rize'de başlayan İsmail Saymaz, Konya ve İstanbul'da yerel Gazetecilik yapmıştır. Mayıs 2002 yılından beri Radikal Gazetesinde muhabir olarak çalışan yazar İsmail Saymaz, başta Erzincan Davası olmak üzere, haberleri nedeniyle yirmiye yakın davada yüzyılı aşkın hapis cezası istemi ile yargılanmıştır.