Ekonomi
Giriş Tarihi : 05-08-2020 12:09   Güncelleme : 05-08-2020 12:09

İŞKUR’dan dev hizmet

Kadınların da çalışma hayatında yer edinebilmesi ve aile ekonomisine katkıda bulunabilmeleri için Türkiye İş Kurumu dev hizmet veriyor.

İŞKUR’dan dev hizmet

Kadınların çalışma hayatında zorlanması ve iş imkanlarının kısıtlı olması sebebiyle Türkiye İş Kurumu’ndan (İŞKUR) dev hizmet geldi. Kadınların çalışma hayatına evden devam edebilmesi İŞKUR kadınlara evde paketleme başvurusu imkanı sağlıyor.


Ev hanımlarına müjde
Hedeflediği amaçlar arasında kadınların iş hayatına devam edebilme fırsatı için gece gündüz yeni projeler üreten İŞKUR’dan yeni bir iş imkanı geldi. Çocuklu anneler, ev hanımları kısacası işsiz olan ve çalışmak isteyen kadınlar için evde paketleme işi veren İŞKUR sayesinde binlerce kadın aile bütçesine katkıda bulunacak. Evde paketleme yapma fırsatından yararlanmak isteyen tüm ev kadınları ilanı yayınlanması ile birlikte en yakın İŞKUR şubesine giderek evde ek iş başvuru formu doldurmalıdır. Bu formu doldurduktan sonra ev hanımının eğitim sertifika belgeleri ve meslek danışmanı tarafından kaydedilerek, özel ilgi alanları tespit edilecek. Ardından iş başvuru formu doldurulan kadının iletişim bilgileri de kayıt altına alındıktan sonra sisteme giren iş bilgileri ile oluşan havuzda kişiler için uygun iş SMS ile gönderilecek. Ev hanımları bu işleri yaptıkça iş başına para kazanabilecek. İş başvurusu yapmak için dileyenler kuruma giderek meslek danışmanlığı aracılığıyla kayıt yaptırır. Dileyenler de eğitim sertifikaları ve belgelerini dikkate alarak evde yapmaları uygun olan işlerde bilgilendirilecekler.Ne kadar kazanç sağlanabilir
Proje kapsamında ev kadınlarından büyük bir avantaj sağlanırken hem de kadınlar aile bütçesine katkıda bulunmuş oluyor. Nikah şekeri, sabun, bitki çayı, paketleme, tel toka, kulak çubuğu, poşet, katlama, ambalajlama, cetvel seti hazırlama, takı tasarımı, küpe arkası takma, mandal montajı, tırnak kutulama, peçete halkası yapma, gömlek yakası dikme gibi işlerle günlük 3-4 saat çalışarak 1.000 TL ve üzerinde gelir elde edilebilir.