Gündem
Giriş Tarihi : 01-09-2020 11:59   Güncelleme : 01-09-2020 12:53

İşimiz Gücümüz Kocasinan

Kadim mahallelerden biri olan Sahabiye Mahallesi’nde yol, kaldırım, altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar açıklamalarda bulundu.

İşimiz Gücümüz Kocasinan

Bir mühendis gözüyle kaldırım çalışmalarının da inceliklerini yetkililere anlatan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kadim mahallerden biri olan Sahabiye Mahallesi’nde yol, kaldırım, altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Daha yeşil, daha güzel ve daha modern bir Kocasinan için, ilçede dönüşüm ve değişimin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi adına çalışmaları sık sık kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, yetkililerden detaylı bilgi alırken, vatandaşlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. 'İşimiz Gücümüz Kocasinan' parolasıyla Kocasinan’da dört bir koldan çalışmaları ve hizmetleri sürdüren Başkan Çolakbayrakdar, "Kayseri’nin en gözde mahallelerinden biri olan Sahabiye Mahalle’mizde yol, kaldırım, altyapı ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. 1’nci ve 2’nci etaplarını tamamladığımız bölgede son etabın çalışmaları bu ay ortalarında bitecek. Kısa zamanda gerek asfalt gerekse altyapı çalışmalarını tamamlayıp, şehrimizin hizmetine sunacağız. Kazasız bir şekilde tamamlanmasını diliyor, hayırlı olsun diyorum. Kayseri’mizin ve Kocasinan’ımızın merkezinde olan Sahabiye Mahalle’miz, yapılan çalışmalarla birlikte daha yaşanabilir, daha konforlu ve daha güzel bir çevreye kavuşmuş olacak. Bölgenin durumuna göre sayısını artırdığımız otoparklarıyla, yeşil oranı ve çevresiyle yepyeni bir görüntüsüyle Kocasinan’a yakışır bir bölge kazandırmış olacağız. Gerek yeni imarlaşan bölgeleri gerekse yenilenen bölgeleriyle her alanda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bütün gayretimiz, daha yaşanabilir bir çevre oluşturabilmektir. Bu noktada hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını birer birer yerine getirirken yeni talepleri de dikkate alarak daha güzel bir Kocasinan’ı inşa etmenin gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.