Işık plastik hissesi halka arz iş bankası, yapı kredi, garanti bankası, Akbank aracı kurumlar hangileri? Işık plastik BIST hisse senedi kodu nedir?

20210120-isik-plastik-hissesi-halka-arz-is-bankasi-yapi-kredi-garanti-bankasi-akbank-araci-kurumlar-626c92fa56ba137714b0.jpg
Daha Fazla Göster

30 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip Işık Plastik’in halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı. Sabit fiyat toplama ve satış yöntemleriyle halka arz edilecek firmalar için talep toplama 21-22 Ocak 2021 tarihlerinde iki gün süreyle 10.30-13.00 saatleri arasında olacak. Peki Işık plastik hissesi halka arz iş bankası, yapı kredi, garanti bankası, Akbank aracı kurumlar hangileri? Işık plastik BIST hisse senedi kodu nedir?

Halka arza katılmak; şirketin izahnamesi, araştırma raporu, fiyat belirleme raporu ve mali tabloları analiz edilmelidir. Sektördeki itibarı, ortaklık yapısı ve yöneticileri kontrol edilmelidir. Halka arzda toplanan kaynakların nasıl değerlendirileceğine ve temettü politikasına dikkat edilmelidir. Bu alanda öncü olan şirket hisse senetlerinin seçimi, güçlü yatırımlar ve istikrarlı finansal performansa öncelik verilmelidir. Hisse senedinin değeri ikincil piyasada belirlenir. Şirketin karlılık sağlayacağına inanan yatırımcılar hisse senedi satın alarak şirkete ortak olurlar. Yıllık karlarının üzerinde nakit ve / veya temettü kazanma fırsatı yakalayabilirler.

Işık plastik hissesi halka arz aracı kurumlar hangileri?
Işık plastik hissesi halka arz aracı,hisse senetlerini satışa çıkardığını ilan eden bir şirketin tüm yatırımcılara hissedar olma yolunu açması faaliyetidir. Halka arz işlemi, şirketlerin ve bu şirketlerin sahip oldukları varlıkların küçük paylara bölünerek satışa çıkarılmasıdır. Bankalar ilk çeyrekte aktif, kredi, mevduat ve kârlılık açısından güzel sonuçlar elde etti. TL’deki değer kaybı ve enflasyondaki artış, marj ve kredi kalitesi üzerinde risk oluşturabilir. Akbank, Garanti, TSKB ve Vakıfbank genellikle tavsiye edilmekle birlikte, hedef değerin düşürülmesiyle dikkat çekiyor.

Işık plastik BIST hisse senedi kodu nedir?
Garanti, Borsa İstanbul’da işlem görecek olan Işık Plastik için hisse kodu ISKPL olarak tanımlandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!