Teknoloji
Giriş Tarihi : 21-12-2018 03:48   Güncelleme : 21-12-2018 03:48

Instagram Yakın Arkadaş özelliği nasıl kullanılır

Sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Instagram programında Yakın Arkadaş özelliği ile ilgili bilinmeyenler. Instagram story engelleme nasıl oluyor. İşte ayrıntılar

Instagram Yakın Arkadaş özelliği nasıl kullanılır
Geniş kullanım kitlesine sahip olan instagram bir sosyal medya platformudur. Son zamanlarda gelen bir özellik ile İnstagram’da yakın arkadaş özelliği geldi. Bu özelliğin anlamı Belirlediğiniz hikayeleri sadece belli kişilere gösterilmesidir. 

Yakın arkadaş özelliği kullanmak için 
• İnstagram hesabınız açılır
• Ana sayfada bulunan sağ üst köşede bulunan 3 çizgiye tıklanır ve yakın arkadaşlar seçeneği şeçilir.
• Bu sayfada arkadaş listeniz ekrana gelir. Buradan istediğiniz kişileri seçerek , yakın arkadaş listesi grubuna istediğiniz kişileri ekleyebilirsiniz
• Arkadaş grubuna eklediğiniz kişiler, siz hikaye paylaştığınız zaman karşı kişide hikayeniz yeşil çerçeveli olarak gözükecektir. Bu durumda yakın arkadaş listesinde olduğunu anlamasını sağlamaktadır. Yakın arkadaş listesinde ekli değilseniz ; hikaye çerçevesi kırmızı olarak gözükür. Bazı kişiler yakın arkadaş ekleme listesi ekleme işlemini kullanmayabilir. Bu durumda da hikaye (story) çerçevesinde kırmızı renk gözükür.

İnstagram story (hikaye) belirli kişilere engelleme
İnstagram da hikaye paylaşarak insanlara anlık gönderim sağlanabilmektedir. Gizliliğine önem veren bazı kullanıcılar hikayelerin herkese görünmesini istemeyebilmektedirler. Bu durumda görmesini istemediğiniz kişileri engelleyerek hikâyeyi gizleyebilirsiniz.

İnstagram da hikaye gizleme işlemi yapabilmek için ;
• Hikaye bölümünde sağ alt kısımda bulunan 3 nokta simgesine tıklayarak hikaye gizlilik ayarları bölümünde kişileri seçerek engelleme işlemi tamamlanmaktadır.
• Başka bir seçenek olarak profilinizde bulunan profil düzenle kısmını seçerek hikaye gizlilik ayarları bölümüne ulaşarak gizleme ayarlarını yapabilirsiniz.