04 NİSAN 2020 Cumartesi 02:42
Advert
Teknoloji
Giriş Tarihi : 21-11-2019 17:29   Güncelleme : 21-11-2019 17:54

İnstagram güncelleme. GT Ve UNF Kavramları Nedir

Günlük hayatımızda sürekli kullandığımız sosyal medya uygulamalarında karşılaştığımız bazı kavramaların ne demek olduğu merak konusu oldu.

İnstagram güncelleme. GT Ve UNF Kavramları Nedir

Uzun zamandır sosyal medyanın hayatımızdaki alanı fazlasıyla işgal etmesiyle birlikte bu kısaltmalar herkes tarafından araştırılan ve bilinen kavramlar haline geldi.

Sosyal medya kullanıcıları sanal ortamda gerçek hayatta var olmuş karşılanan bazı durumlar vardır. ‘Takibe takip’ ya da dedikodu sistemi olarak kabul edilen ‘bir kişinin başka birini takipten çıkma’ olayları bir çok kişi için fazlasıyla önemlidir. Daha çok twitter ve instagram uygulamaları üzerinde görüp duyulan bu kavramları biraz daha yakından inceleyelim;


GT: Eğer birisi size bunu yazıyorsa sizden geri takipte bulunmanızı rica ediyordur. Geri Takip tanımlamasının baş harflerinden oluşan bu kısaltma ile sık sık karşılaşıyoruz. Takip ile ilgili olduğundan, arkadaş ekleme platformu olan Facebook'ta bu kısaltmalara pek rastlamayız.

UNF: Bu kısaltma da sık sık karşılaştığımız ibareler arasında yer almakta. Bu kavram ise kısaltılış olarak evrensel kabul edilir. Yani daha fazla detaylandırmak gerekirse; İngilizce olarak Unfollow kelimesinden gelmektedir. Bu terimi yabancı uyruklu bir kişiden de duyulması olası bir durumdur. Bu kısaltma anlam itibariyle takibi bırakmak demektir. ‘ Örneğin X kişisi Y kişisini Unf. yapmış ’ dediklerinde anlaşılmalıdır ki X kişisi, Y kişisini sosyal medya üzerinden takipten çıkarmıştır. Yine aynı şekilde takip ve takip bırakma olayı İnstagram ve Twitter’ da olduğu için dolayısıyla bu terimleri bu uygulamalarda duymak çok rutin karşılanır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA