DOLAR %
EURO %
ALTIN 461,201,54%
BITCOIN 493425-2,99%
Kayseri
20°

PARÇALI BULUTLU

19:20

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İngiltere’de binlerce kişi yürürken Londra’da polis ve göstericiler çatışıyor
  • Kayseri Tempo
  • Gündem
  • İngiltere’de binlerce kişi yürürken Londra’da polis ve göstericiler çatışıyor

İngiltere’de binlerce kişi yürürken Londra’da polis ve göstericiler çatışıyor

ABONE OL
4 Nisan 2021 03:37
İngiltere’de binlerce kişi yürürken Londra’da polis ve göstericiler çatışıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseritempo.org – Protestolara yönelik tartışmalı hükümet baskısına karşı yürüyüşlere binlerce gösterici katılırken, Londra’daki çatışmaların ardından polis 26 kişiyi tutukladı. Scotland Yard, polisin ayaklanma teçhizatlı olması ve Westminister’daki Kill the Bill protestocuları arasındaki stand-ofsf sırasında şiddet olayları sırasında hiçbiri ciddi olmak üzere 10 memurun yaralandığını söyledi. Gösteriler, muhaliflerin protesto hakkını ihlal etme tehdidinde bulunduğunu söylediği hükümetin polis yasasına yönelik devam eden protestoların sonuncusuydu. Covid-19 kilitlenmesine rağmen, Londra, Newcastle, Birmingham, Liverpool ve Bristol gibi kasaba ve şehirlerde insanlar, İngiltere ve Galler’de polise şiddet içermeyen protestolara koşullar empoze etmek için daha fazla güç verecek olan yasaya karşı yürüdüler. gürültülü veya rahatsız edici ve para cezası veya hapis cezası ile mahkum edilenleri tehdit etme.

Gün boyunca, Manchester, Leeds, Sheffield, Cardiff, Oxford, Cambridge ve Dorset’te daha fazla gösteriyle, çeşitli polis güçlerinin barışçıl Kill the Bill protestoları olarak tanımladığı protestolara binlerce insan katıldı. Protestolar, koronavirüs düzenlemelerine göre yasaldır ve organizatörler risk değerlendirmelerini gönderdiği ve virüsün bulaşmasını sınırlamak için tüm adımları attığı sürece devam edebilir. Cumartesi akşamı Metropolitan Polisi, sosyal mesafeli olmayan “küçük bir azınlığın” hala Londra’daki Parlamento Meydanı’nda olduğunu söyledi.

Londra’da polis ve göstericiler çatışıyor

Polis, gitmeyi reddeden tutuklamaların yapıldığını söyledi.

Elinde bıçak bulunan bir kadın, silah bulundurduğu şüphesiyle tutuklandı.

Bunu “subaylar için zorlu bir gün” olarak nitelendiren Komutan Ade Adelekan, “Bugün Londra’nın merkezinde ortaya çıkanların büyük çoğunluğu sosyal mesafeye bağlı kalarak bunu yaptı.

“Gerektiğinde memurlarımla nişanlandılar ve istendiğinde oradan ayrıldılar – bunu yaptıkları için onlara teşekkür etmek istiyorum.”

“Küresel bir salgının ortasındayız ve virüsün yayılmasını kontrol etmede büyük ilerleme kaydettik; Az sayıda insanın bencil davranışlarının Londralıların ilerlemesini tehlikeye atmasına izin vermeyeceğiz. ”

Protestocular memurlarla çekişmeye devam ederken Westminster’a isyan kasklı düzinelerce polis gelmişti.

Günün erken saatlerinde Parlamento Meydanı’nda toplanan Kill the Bill gösterisindeki protestocuların çoğu, birkaç saat önce dağılmıştı.

Hâlâ orada bulunanlar memurlara defalarca “ayıp” diye bağırdılar.

Kalan protestocular, Whitehall’dan, polisle şiddetli çekişmelerin başladığı Trafalgar Meydanı’na yürüdüler.

Göstericiler tarafından mermiler fırlatıldı ve çok sayıda kişi kelepçeli olarak götürüldü.

Daha önce Parlamento Meydanı’ndaki gösteride eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, protesto hakkını savunduğu için polisliğin Bill’in “çok tehlikeli, kaygan bir zemin” olduğunu söyledi.

Tezahürat yapmak ve alkışlamak için, “Protesto etmezsek işler değişmez” dedi.

Avon ve Somerset Polisi’ne göre, Bristol’ün Kill the Bill protestosuna 1000’den fazla kişi katıldı.

Kuvvet, memurların “protestocularla ilişki kurmaya” ve gösterinin barışçıl bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Akşamın ilerleyen saatlerinde, yaklaşık 100 kişi yeniden yürüyüşe başladı ve Avon ve Somerset Polisi, protestocular yolda oturduktan sonra M32 otoyolunun bir kısmını trafiğe kapatmak zorunda kaldı.

Bir sözcü, otoyolun 3 numaralı kavşakta gelen trafiğe kapatıldığını söyledi.

Newcastle’daki Grey’s Anıtı’nın altında yüzlerce kişi toplanırken Northumbria Polisi’nden düşük anahtarlı bir yanıt geldi.

Aralarında “susturulmayacağız” yazan pankartı kaldıranlar da dahil olmak üzere protestocular, önerilen tasarıya karşı çıkan bir gitarla şarkıcı olarak alkışladı.

Anıttan Newcastle şehir merkezine doğru yürüyen göstericiler “Kimin sokakları, bizim sokaklarımız” diye slogan attılar.

Birçoğu Civic Center’da diz çöktü ve baskı kurbanları için bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra bir alkış koptu.

Dorset Polisi, Bournemouth ve Weymouth’daki “barışçıl protestolara” katılan ve Covid-19 kısıtlamalarına sadık kalanlara teşekkür etti.

Müfettiş Richard Bell şunları söyledi: “Her zaman protestocuların hakları ile bölge sakinleri ve işletmelerin hakları arasında doğru dengeyi bulmaya çalıştık ve aynı zamanda virüsün yayılmasından kaynaklanan çok gerçek riskleri de göz önünde bulundurduk.”

Manchester’da protestocular, Aziz Petrus meydanında pankartlar ve pankartlarla toplandılar.

Bill’i Öldür protestosu, polis memurlarına anti-sosyal davranışlarda bulunan insanlara bölgeyi terk etmelerini söyleme yetkisi veren 48 saatlik bir polis dağıtma emrine rağmen gerçekleşti.

Twitter’daki videolar, Leeds belediye binasının önünden geçen kalabalıkları da gösteriyordu, çoğu protestocu maskeler takıyor ve davul ritmiyle “hesabı öldürün” sloganları atıyordu.

Son haftalarda yasalara aykırı yürüyüşlerin ardından polis ve göstericiler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı Bristol’de de barışçıl bir protesto düzenlendi.

Protestocular, şehirdeki College Green’de içişleri bakanı Priti Patel’in çirkin bir tasviri de dahil olmak üzere bir flaş kalabalık düzenlediler.

Feminist grup Sisters Uncut, Paskalya Pazarında bir dizi küçük olay ve evden gerçekleşebilecek eylemleri içeren Ulusal Eylem Günü çağrısında bulunurken protestoların devam etmesi bekleniyor.

Yasa, protestolarla ilgili önerilen kısıtlamalara ek olarak, ciddi suçlular için cezayı artırmak, acil durum görevlilerine düşük düzeyli saldırılar için iki maksimum ceza, hapishaneden salıverilen terörist suçluları daha yakından izlemek için yetkiler oluşturmak için çok çeşitli önlemler içeriyor. daha az ciddi suçlar için toplu cezalar ve güven konumunda olan istismarcı yetişkinlerle mücadele etmek için cinsel suç yasalarını değiştirme.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP