Gündem
Giriş Tarihi : 03-09-2020 10:56   Güncelleme : 03-09-2020 12:03

İl Sağlık Müdürlüğü salgınla mücadele ediyor

Kentte bulunan kafe ve restoran işletmecileri ile Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’nin katıldığı seminerde Covid-19 salgını hakkında bilgilendirme yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü salgınla mücadele ediyor

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’nin katıldığı seminder, kentte bulunan kafe ve restoran işletmecileri Covid-19 hakkında bilgilendirildi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın talimatlarıyla İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli tarafından Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, kafe ve restoran işletmecileri bilgilendirildi. Kafe ve restoran işletmecilerinin çok zorlu bir süreçten geçtiğine değinerek başlayan İl Sağlık Müdürü Benli, "Bu mücadele sırasında en çok etkilenen sektörlerin biriside kafe ve restoran tarzı işletmelerimiz. Her yerde olduğu gibi kafe ve restoranlarda da alınması gereken birçok tedbir var. Özellikle ortak kullanım alanlarında maske, mesafe ve temizliğe çok dikkat edilmeli. Bu mücadelede birlikte hareket ederek başarılı olacağız" ifadelerini kullandı. 

Çalışan personelin de nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatan İl Sağlık Müdürü Benli’nin konuşmasının ardından, Çevre Mühendisi Mustafa Güç, Covid-19 la mücadelede kafe ve restoranlarda uyulması gereken kurallarla alakalı sunumunu gerçekleştirdi. Toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç ve Başkan Yardımcısı Hacı Bedir de hazır bulundu. Toplantı, kafe ve restoran işletmecilerinin süreç hakkında merak ettikleri soruların cevaplanması ile sona erdi.