Gündem
Giriş Tarihi : 26-08-2020 16:00   Güncelleme : 26-08-2020 19:03

İhtiyaç sahibi okullara maske ve dezenfektan yardımı

Okullardan gelen talepler doğrultusunda Kayseri Ticaret Borsası (KTB) maske, dezenfektan ve dezenfektan standı ihtiyacı olan okullara yardım gönderdi.

İhtiyaç sahibi okullara maske ve dezenfektan yardımı

Covid-19 tedbirleri kapsamında yeni normalleşme süreci devam ederken okullar açılmadan önce tedbirler tam gaz devam ediyor. Kontrollü sosyal hayat sürecinde okullar açılmadan önce salgın önlemleri kapsamında ihtiyaç sahibi okullara Kayseri Ticaret Borsası tarafından maske, dezenfektan ve dezenfektan standı gönderildi. 

Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mustafa Burak Yıldırım'ın gönderdiği, Mimsin Şirintepe mahallesinde bulunan Yalçın Delikan ortaokuluna ihtiyaç doğrusunda bin adet maske, 30 litre dezenfektan, 30 adet dezenfektan kutusu ve aparatı okul müdürü Özcan Aksungur’a teslim edildi. Ticaret Borsası Genel Sekreteri Yıldırım, “Eğitim öğretim dönemi öncesinde okullarımızın talepleri doğrultusunda öğrencilerimizin maske ve dezenfektan ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kayseri Ticaret Borsası olarak eğitimin önemini biliyoruz, her fırsatta öğrencilerimizin ve eğitim kurumlarımızın yanında olacağız” dedi. Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ve yönetimine yapılak destekten dolayı okul müdürü Özcan Aksungur teşekkür etti.

Son günlerde artan vakaları hatırlatan KTB Başkanı Recep Bağlamış maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları konusunda uyardı. İhtiyaç sahibi okullara yardımların devam edeceğini belirten Bağlamış, "Bugün Yalçın Delikan Ortaokuluna yardımda bulunduk. Borsa olarak yardımlarımıza devam edeceğiz" dedi. Başkan Bağlamış ayrıca, denetimlerin devam ettiğini hatırlatarak, "Karpuzatan bölgesinde Covid 19’la mücadele tedbirleri kapsamında kontrollerimiz sürüyor. Özellikle Tarım İl Müdürlüğü yetkililerimize Karpuzatan bölgemizin girişinde aldıkları tedbirler kapsamında teşekkür ederim. Tüm üreticilerimizi dolaşıyoruz. Esnafımız ve üreticilerimiz tüm tedbirleri almış durumdalar. Kontroller kapsamında iş yerlerine girişlerde ateş ölçümü ve maske kontrolü yapılıyor. Çalışmalarımız bu şekilde artarak sürecek" ifadelerini kullandı.