Gündem
Giriş Tarihi : 22-05-2020 00:49   Güncelleme : 22-05-2020 00:49

Hobi sakinleri bahçede..

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 1784 Hobi Bahçesi kapılarını açtı. Hobi bahçeleri kısıtlamaları neler. İşte alınan karar.

Hobi sakinleri bahçede..

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla korona virüs tedbirleri çerçevesinde kapatılan hobi bahçeleri sakinlerine kavuştu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 1784 hobi bahçesi üretime açıldı. Vatandaşların talebi ve Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sonucu açılan hobi bahçeleri için de korona virüs tedbirleri uygulanıyor.

Günde 10 saat
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, vatandaşların taleepleri sonrasında İl Hıfzıssıhha Kurulu'na ısrarla taleplerinı ilettiklerini söyleyerek, "Belirli koşullara uyulması şartıyla açılabileceği şeklinde bize yetki verdiler. Biz de istenilen kriterlerin sağlanması şartıyla Hobi Bahçelerini sahipleriyle artık buluşturduk. Belediyemizin girişimleri sonucu açılan hobi bahçeleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günler haricindeki her gün 08.30 ile 18.30 saatleri arasından tek ve çift sayı uygulamasına göre hizmet verecek. Covid 19 ile mücadele kapsamında uyulması gereken kuralların başında hobi bahçelerine 65 yaş üstü ve 20 yaş altındakilerin giremeyeceği ve hobi bahçelerindeki ekim dikim faaliyetleri ise 65 yaş altı ve 20 yaş üstü kişiler tarafından yapılabilecek" dedi.

Maskesiz asla
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki 5 farklı bölgede bulunan 1784 hobi bahçesinin her birisine en fazla 2 kişi girebilecek. Hobi bahçelerinin ana giriş kapılarında ateş ölçümü yapılacak ve girenler kaydedilecek. Bahçe numarası tek olanlar ayın tek günlerinde, çift olanlar ise ayın çift günlerinde giriş yapabilecek. Hobi bahçelerine maskesiz kimse alınmayacak ve sosyal mesafe kuralları için denetimler yapılacak. Vatandaaşyar, Hobi Bahçeleri'nin açıldığı ilk günden bahçelerine gelerek ekim çalışmalarına başladı.