Gündem
Giriş Tarihi : 15-05-2020 16:12   Güncelleme : 15-05-2020 17:56

Hobi Bahçesi ile ilgili müjdeli haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hobi bahçesi uygulamasının ne zaman başlayacağına dair açıklama yaptı. Hobi Bahçesinde de Coronavirüs tedbirleri uygulanacak.

Hobi Bahçesi ile ilgili müjdeli haber

Hobi Bahçesi sakinlerinin merakla beklediği haber geldi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, hobi bahçelerinin ne zaman aktif olacağını açıkladı.

Ne zaman açılacak
Kayseri Anadolu Harikalar Diyarı yanındaki bulunan Doğal Ürünler Bahçesi’nde incelemeler yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, hobi bahçelerinin önümüzdeki hafta içerisinde faaliyete geçeceğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, "4 günlük soka çıkma kısıtlamasının ardından 20 Mayıs Çarşamba günü hobi bahçeleri hizmete girecektir" dedi.
Başkan Büyükkılıç, "Büyükşehir Belediyesi’ne ait şehrin farklı bölgelerindeki 1.784 hobi bahçesi bulunmakta. Vatandaşlarımızın da yoğun talebi var. Haklı olarak mevsimin geçtiğini hatırlatıyorlar. İl Hıfzıssıhha Kurulu'na bu konuda taleplerimizi ilettik. Belirli koşullara uyulması şartıyla açılabileceği şeklinde bize yetki verdiler. Biz de istenilen kriterlerin sağlanması şartıyla Hobi Bahçelerini sahipleriyle buluşturacağız” dedi.

Hobi Bahçesi şartları
Vatandaşlardan anlayış beklediklerini ve işin şakasının olmadığını vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, "Bize bulaşmaz mantığıyla hareket etmek, komşuluk ilişkileriyle muhabbet ortamları sağlamak ve ortak alanların kullanımı mümkün olmayacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımız hobi bahçelerine gelemeyecek. Her hobi bahçesine maksimum 2 kişi gelebilecek ve belirli sürelerle kalacak” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki hobi bahçeleri 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından belirlenen kriterlere göre 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü hizmete girecek.