Kayserispor
Giriş Tarihi : 11-03-2019 16:19   Güncelleme : 11-03-2019 16:38

Hikmet Karaman : Susuyorsam hatır var

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Çaykur Rizespor maçıyla ilgili olarak, "susuyorsam sebebi var" dedi.

Hikmet Karaman : Susuyorsam hatır var

Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında deplasmanda oynadığı ve 3-0 yenildiği çaykur rizespor maçında yaşanan tribün olayları ile ilgili son derece gergin ve üzgün. Sarı kırmızılı kulüp resmi internet sitesinden yapılan açıklama sonrasında teknik direktör Hikmet Karaman da, açıklama yaptı.

Küfür yağmuru
Teknik Direktör Hikmet Karaman kulüp tesislerinde idman öncesinde açıklama yaptı. Karaman, Çaykur Rizespor maçında yaşananları çirkinlik olarak nitelendirdi. müsabakanın başından sonuna kadar statda çalan müzik, taraftarların Karaman'a karşı ağza alınmayacak derecedeki küfürleri hafızalarda. Hikmet Karaman, Rize Didi stadı'nda yaşananlar ile ilgili olarak "Çok şey söyleyebilirim. Bazı şeyleri ifade edebilmek neler getirebilir, tartışması nerelere gidebilir veya hiç konuşmamak mı gerekir bilmiyorum. İyi insanlar da var, doğruları bilen insanlar ve aldığım mesajlar var. Maçtan bir gün önce kaldığımız otele gelip bizim ziyaret eden insanlar var. Doğruları bilip bildikleri içinde üzgün olduklarını ifade edip, otele ziyarete gelenler var. Maç öncesinde soyunma odamıza kadar gelen hem sporcu grubu hem de çalışan grubundan ‘Hoş geldin hocam’ diyen, beni çok iyi tanıyan, her şeyin farkında olan sağduyulu insanlar var. Bunların hatırına hiçbir şey söylemeyeceğim.Söylenecek çok şey var ama söylemiyorum. O maçta edilen küfürleri açarsam Türkiye ayağa kalkar. Başka yerlere girmek istemiyorum” dedi.

"Yenilginin müdafaası olmaz"
Çaykur Rizespor karşısında alınan yenilgi ile ilgili olarak da, "Oyunun içine baktığınız zaman mağlubiyetin herhangi bir müdafaası olmaz. Nihayetinde kaybettik. Kaybettiğiniz zaman kazananı tebrik edeceksiniz. Başarılı ve iyi oynayanı tebrik edeceksiniz. Futbol centilmenliği içerisinde sahada mücadele eden bütün futbolcuları kim olursa olsun tebrik edeceksin. Dolayısıyla ben oynadığımız karşılaşmada başarılı olan bütün sporcuları tebrik ediyorum. Maçta Gökhan’ı tebrik etti. Gökhan’ı 17 yaşında ben aldım ve ligde oynattım" ifadelerini kullandı.

"Bizim hesabımız var"
Ligin 26. haftasında sahasında oynayacakları Medipol Başakşehir maçını da değinen Hikmek Karaman, "Bizim önümüzde oynayacağımız maça konsantre olmamız lazım. Sadece bizim açımızdan değil bu maç diğer kulüpleri de ilgilendiriyor. Türkiye’de bir yapı var. Bu yapıyı iyi bilmemiz gerekiyor. Şampiyonluğa giden takımlar birbirleriyle yarış halindeyken bu takım nasıl çelme yiyecek hesabındalar. Biz kendi hesabımızdayız. Hiç kimse bizim düşmanımız değil. Hiçbir kulüp bizim düşmanımız değil. Bizim futbol kuralları içerisinde sahip olmamız gereken puanlar var. O puanları almak için en iyi futbolumuzu ortaya koyacağız. Dolayısıyla dışarıda söylenenler ve dedikodular bizi enterese etmiyor. Oynadığımız maçın analizini yapıp, doğrularını ve yanlışlarını geliştirip hafta sonu oynayacağımız Başakşehir maçında konsantre olacağız” değerlendirmesinde bulundu.