27 ŞUBAT 2020 Perşembe 11:06
Advert
Kayserispor
Giriş Tarihi : 29-03-2019 10:05   Güncelleme : 29-03-2019 10:05

Hikmet Karaman Ligde kalma barajı tahmini

İstikbal Mobilya Kayserispor teknik direktörü Hikmet Karaman, Süper Lig'de kümede kalma puanı ile ilgili tespitini açıkladı.

Hikmet Karaman Ligde kalma barajı tahmini

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşide öğrenciler ile biraraya gelen ve söyleşi sonrasında da basın mensuplarına açıklama yapan İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, kümede kalma puanı ile ilgili tespitini dile getirdi.

Karaman'a göre
Hikmet Karaman, "Şu anda kalan maçları düşündüğümüzde herşey kendi elimizde. Öncelikle plakayı yazdıracağız, 38 puanı bulacağız. Önümüzde Sivas maçı var. Orada alacağımız 3 puan ile plakaya yaklaşacağız. Sonrasında Ankaragücü ile içerde oynayacağız. Ligdeki baraj her hafta değişiyor. 39 civarlarında dolaşacağını düşünüyorum" dedi.
Gerek kendisi gerekse bazı oyuncular hakkında transfer haberleri çıkması ile ilgili olarak da, "Ne güzel oyuncularımızın büyük takımlar ile anılması. Bu çok iyi bir kulüp olduğumuzu ortaya koyuyor. Bu bizi mutlu eder" açıklaması yaptı.

"Dil şart"
Öğrenciler ile gerçekleştirilen sohbet esnasında kendrisine yöneltilen sorulara yanıt veren Hikmet Karaman, "Bir takım için dil çok önemli. İspanya'da bu önemli bir şey. Oraya gelen oyuncular zorluk çekmiyor. Bizim yönetime önümüzde sezon bizim kulüpte dil öğrenmyeene yaptırım yapacağız. Dil, takım içinde önemli yere sahip. Oyuncularin anlaşması filan önemli" dedi.

Milli takım..
Teknik Direktör Hikmet karaman, Türk futbolunun kalkınmasının alt yapıdan ve deneyimli hocalardan geçtiğini de ifade etti. Karaman, her takımın alt yapısında kaliteli hocaların bulunması gerektiğinin altını çizerek, "Alt yapıya uzman kişi gelmeli. Aksi taktirde alt yapı gelişmez. A takıma futbolcu çıkmaz. Milli takıma futbolcu gönderemezsin. Milli takımı da kesinlikle ülkenin teknik adamları çalıştırmalı. Türk Milli takımını Türk bir teknik adam olmalı. Şenol Güneş hoca var ve çok iyi başlangıç yaptı. Devamını da getireceğine inanıyorum" ifadeleri kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA