Kayserispor
Giriş Tarihi : 08-04-2019 17:13   Güncelleme : 08-04-2019 17:18

Hikmet Karaman: İlk hedefimiz

36 puanlı İstikbal Mobilya Kayserispor teknik direktörü Hikmet Karaman ilk hedefini bu sözlerle açıkladı

Hikmet Karaman: İlk hedefimiz

Demir Grup Sivasspor deplasmanından 3 puanla dönen İstikbal Mobilya Kayserispor’da, ligin 28. haftasında oynanacak olan Ankaragücü maçı hazırlıkları başladı. Kulüp tesislerinde Teknik Direktör Hikmet Karaman yönetiminde toplanan sarı-kırmızılı futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından düz koşu ve kondisyon çalışması yaparak antrenmanı sürdürdü. Çalışma sırasında Teknik Direktör Hikmet Karaman, basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak hafta sonunda oynanacak olan Ankaragücü maçını da değerlendirdi.

"İlk hedefimiz.."
Sezonun kalan haftalarında alınabilecek bütün puanlara talip olduklarını söyleyerek sözlerine başlayan Teknik Direktör Hikmet Karaman, "Deplasmanda alınan 3 puan her zaman çok önemli. Sivas iyi bir takım. İki takım açısından da kazananın yukarıları zorlayacağı, kaybedenin de alt sıralarla ilişkisi olacağını düşündüğümüz bir maçtı. Fakat diğer maçların skorlarına bakıldığında durum aynen devam ediyor. Onun için biz dikkatli bir şekilde yolumuza devam etmek istiyoruz. Birinci hedefimiz alttan tamamen ilişkiyi kesmek, sondan üçüncü takıma 12 puanlık bir fark atmak. Ligin son 4 haftasına böyle girmek istiyoruz. Dolayısıyla ne kadar puan varsa hepsine talibiz ve almak için de mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Ankaragücü maçı..
Hafta sonunda Ankaragücü’nü konuk edeceklerini ve güzel bir atmosferde maçın oynanacağını ifade eden Karaman "Ankaragücü maçı kolay maç değil. Fenerbahçe maçında 1-0 öne geçip iyi mücadele ettiler. Ankaragücü benim eski kulübüm, 3 kez görev yaptım. Onların da çok iyi bir taraftarı var, takıma 12. adamlık görevini yapan bir taraftar grubu. Hafta sonu burada çok güzel bir atmosferde maç oynanacak. Burada en önemli şey iyi bir mücadele, centilmenlik içerisinde bir maç bekleyeceğiz hafta sonu" açıklmaması yaptı.