Futbol
Giriş Tarihi : 16-03-2019 17:25   Güncelleme : 03-05-2019 16:10

Hikmet Karaman Abdullah Avcı rekabeti

Kayserispor teknik direktörü Hikmet Karaman ile Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı birbirine 12 kez rakip oldu. En çok hangi hoca kazandı? İki teknik direktör arasındaki istatistikler

Hikmet Karaman Abdullah Avcı rekabeti
Futbolseverler, 17 Mart Pazar günü İstikbal Mobilya Kayserispor ile Medipol Başakşehir arasında Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında oynanacak maça odaklanmış durumda. Formda olan iki takım arasındaki müsabakanın nasıl neticeleneceği merakla beklenirken iki takım teknik direktörünün birbirine karşı kuracağı oyun da bilinmiyor. Süper Lig'in iki tecrübeli teknik direktörü Hikmet Karaman ile Abdullah Avcı'dan hangisinin 3 puanı alacağı merakla bekleniyor.

13.kez
İstikbal Mobilya Kayserispor'da göreve geldiği günden bu yana ligde sadece 1 yenilgi yüzü gören Hikmet Karaman ile bu yıl hiç yenilmeyen Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, yarın birbirine bir kez daha üstünlük kurmak için çabalayacak. İki teknik adam bugüne kadar birbirine 10 kez Süper Lig'de 2 kez de Türkiye Kupası'nda rakip oldu. Bu maçlarda Hikmet Karaman 4 kez (2 Süper Lig - 2 Türkiye Kupası) kazanırken Abdullah Avcı da 4 kez (4 Süper Lig) kazandı. İki hnoca arasındaki 4 maç da berabere bitti. Hikmet Karaman, bu mlüsabakalara 7 ayrı takım ile çıkarken Abdullah Avcı ise hep aynı takım çatısı altında çıktı. İki teknik drirektörün birbirine rakip olduğu maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Süper Lig
Hikmet Karaman (Ç.Rize) 3-3 (M.Başakşehir) Abdullah Avcı
Abdullah Avcı (M.Başakşehir) 2-1 (Ç.Rize) Hikmet Karaman
Abdullah Avcı (M.Başakşehir) 1-0 (Ç.Rize)Hikmet Karaman
Hikmet Karaman (Ç.Rize) 2-1 (M.Başakşehir) Abdullah Avcı
Abdullah Avcı (M.Başakşehir) 3-1 (Ç.Rize) Hikmet Karaman
Abdullah Avcı (M.Başakşehir) 0-0 Manisaspor Hikmet Karaman
Hikmet Karaman (Manisaspor) 1-0 (M.Başakşehir) Abdullah Avcı
Hikmet Karaman (Ankaragücü) 2-2 (M.Başakşehir) Abdullah Avcı
Hikmet Karaman (Osmanlıspor) 1-1 (M.Başakşehir) Abdullah Avcı
Abdullah Avcı (M.Başakşehir) 3-2 (Adanaspor) Hikmet Karaman

Türkiye Kupası
Hikmet Karaman (Ç.Rize) 1-0 (M.Başakşehir) Abdullah Avcı
Abdullah Avcı (M.Başakşehir) 0-2 (Ç.Rize) Hikmet Karaman