Gündem
Giriş Tarihi : 28-06-2020 11:06   Güncelleme : 28-06-2020 19:34

Hikaye yarışması sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen hikaye yarışmasını Yılkıdan Uyanmış Demir Atlar isimli eser ile Hakan Unutmaz kazandı.

Hikaye yarışması sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Hikaye Yarışmasının bu yıl ki kazananı belli oldu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 4.kez düzenlenen hikaye yarışmasına 1200 hikaye katıldı.

Yarışmanın jüri üyeleri Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atabey Kılıç, Prof Dr. Mehmet Narlı, Hikayeci Yazar Necip Tosun, Hikayeci Yazar Cemal Şakar, Hikayeci Yazar Güray Süngü, Hikayeci Yazar Abdullah Harmancı, Hikayeci Yazar Nurkal Kumsuz, Hikayeci Yazar Hüdaverdi Aydoğdu, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü eserleri değerlendirdi. Yarışmaya gönderilen 1200 hikaye ön jüri tarafından titizlikle değerlendirildikten sonra seçici kurul tarafından sayıları 45’e indirildi.

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucu birinciliği ‘Yılkıdan Uyanmış Demir Atlar’ adlı hikayesi ile İzmir’den katılan Hakan Unutmaz kazandı. İkinciliği ise Leylekler Bu Yıl Da Gelmedi adlı hikayesi ile Adana’dan Aysel Kaymaz, üçüncülüğü ise Odalarda adlı hikayesi ile İstanbul’dan Ahmet Hakan Karataş elde etti.

Yarışmanın birincisi Hakan Unutmaz'a 6 bin TL, ikincisi Aysel Kaymaz'a 5 bin TL, üçüncüsü Ahmet Hakan Karataş'a 4 bin TL, mansiyona layık görülen hikayelere ise 1000’er TL para ödülü verilecek.