Gündem
Giriş Tarihi : 16-02-2021 19:04   Güncelleme : 16-02-2021 19:04

HDP’den Gara Şehitleri Açıklaması! HDP Şehitler İçin Neler Söyledi?

HDP’den Gara Şehitleri Açıklaması! HDP Şehitler İçin Neler Söyledi?

Kayseritempo.org - HDP’den Irağın kuzey bölgesinde yer alan Gara da yaşanan operasyon sonrası açıklama? HDP Gara bölgesinde şehit olan 13 Askerimiz için neler söyledi? HdDP’nin Gara operasyonu sonrası görüşleri, HDP Şehitler için neler söyledi? İçlerinde Asker ve Polislerinde yer aldığı 13 vatandaşımız kısa süre önce Irağın kuzeyinde yer alan Gara bölgesinde şehit oldu.

Gara bölgesinde yaşanan bu felakatten sonra hedeflerin odak noktası olan HDP neler söyledi? Gara da yaşanan olaylar sonrası tansiyonlar bi hayli arttı. İçlerinde polis ve askerlerimizin olduğu 13 kişi PKK tarafından öldürüldü. Tüm bu olanlardan sonra gözler HDP tarafına dikildi. Eleştiri ve soruların odağında kalan HDP açıklaması haberimizin detaylarında.


HDP’ den Gara Şehitleri Açıklaması

HDP uzun süredir alıkonulan asker, polis ve görevlilerin içinde bulunduğu 13 kişinin öldürülmesi sonrası, HDP olarak bu sınırötesi operasyonun da şehit edilenler için derin üzüntülerimizi, kayıp yakınları için başsağlığı dilediğini söyledi. Bu olaylardan sonra HDP odak noktası olmuştu ve vereceği açıklamalar kamuoyu tarafından merakla takip ediliyordu. HDP yazılı bir açıklamayla bunları dile getirdi. HDP barışçıl ve demokratik bir çözümden yana olduğunu belirterek. Her zaman üstümüze düşecek olan sorumluluğu almaya hazırız ifadelerini kullandı. HDP ayrıca bu konu hakkında İktifarın Hesap Alma değil Hesap verme durumundadır dedi. HDP den olay açıklamalar ardı ardına kesilmedi.