Siyaset
Giriş Tarihi : 16-02-2021 14:59   Güncelleme : 16-02-2021 14:59

HDP Kapatılıyor mu? AK Partiden HDP Hakkında Yapılan Açıklama Detayları Neler?

HDP Kapatılıyor mu? AK Partiden HDP Hakkında Yapılan Açıklama Detayları Neler?

Kayseritempo.org - HDP kapatılacak mı? Uzun süredir gündem olan konu hakkında neler söylendi? AK parti bu konu hakkıda neler söyledi? HDP artık kapatılıyor mu? Gündemden düşmeyen konulardan bir olan HDP’nin kapatılması konusunda hangi gelişmeler yaşandı? Gündem de yer alan bu tartışmalara AK Parti Grup Başkan Vekili Olan Özlem Zenginden HDP hakkında açıklama geldi. Özlem Zengin, Verilecek olan bu kararın AYM tarafından verilebilecek bir karar olduğunu dile getirdi.

Siyaset gündeminden düşmeyen konu hakkında Hükümet kanadından açıklamalar geldi. AK Parti Grup Başkan Vekili olan Özlem Zengin tarafından yapılan bir basın toplantısında HDP hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı.

AK Partiden HDP Açıklaması

Özlem Zengin, TBMM  de çeşitli konuları ele aldığı bir basın toplantısı düzenledi. HDP hakkındada görüş ve açıklamlarda bulundu. HDP hakkında gündemdeki o soruya Zengin, Bu kararı siyaset tarafından değil AYM tarafından verilmesi gereken bir karar olduğu belirtti.

Basın mensuplarının bu konu hakkındaki çeşitli soruları AK Parti Genel Başkan Vekili olan Özlem Zengin, HDP’nin kapatılmasına siyaset karar vermeyecektir dedi. Süreci başlatmak için imkan olduğunu ancak buna karar verebilecek olan yapının Anayasa Mahkemesi olduğunu dile getirdi.  Ve bu süreçte kendilerinin söyleyebilecekleri bir şey olmadığını yineledi.

HDP yönelik eleştirilerde de bulunan Özlem Zengin, HDP milletvekillerinin TBMM de alenen PKK propagandası yaptığı ve onları desteklediğini ve dünyanın hiç bir yerinde böyle bişey olmadığını ifade etti.