Advert
Kayserispor
Giriş Tarihi : 03-10-2019 19:38

Hayret! PFDK cömert davrandı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Kayserispor Sportif Direktörü Erdem Kemaloğlu ve kaleci Silviu Lung ile ilgili kararını verdi. Her iki isim de para cezası aldı. Lung, Göztepe maçında sahada olacak.

Hayret! PFDK cömert davrandı

İstikbal Mobilya Kayserispor'da kaleci Lung'a ceza gelmedi. Kulüp Sportif Direktörü Erdem Kemaloğlu'na ise hem Hak Mahrumiyeti hem de para cezası verildi.

Lung oynuyor
Spor Toto Süper Lig'in 6.haftasında deplasmanda Konyaspor'a son dakika golü ile yenilen sarı kırmızılı takımın kalecisi Lung, maç sonrasındaki tutum ve davranışlarından ötürü PFDK'ya tedbirli olarak sevkedilmişti. PFDK, Silviu Lung'a sadece para cezası verdi. TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Konyaspor-Kayserispor müsabakasında İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü sporcusu Silviu Lung'un sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 13.000 TL para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" denildi. Bu karar neticesinde Silviu Lung, Cumartesi günü oynanacak Göztepe maçında takımındaki yerini alabilecek.

Kemaloğlu'nun cezası
PFDK, İstikbal Kayserispor Sportif Direktörü Erdem Kemaloğlu'na hak mahrumiyeti ve Para Cezası verdi. PFDK, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Erdem Kemaloğlu'na 21 Gün Hak Mahrumiyeti ve 25.000 TL Para Cezası verdi.

Konyaspor'un Cezası
Konyaspor kulübüne de Para Cezası verildi. Kayserispor ile oynadıkları müsabaka sonrası karma alanda yayıncı kuruluş haricinde röportaj verilmesinden dolayı Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatının 8/12. maddesine aykırı eylemi nedeniyle aynı talimatın 8/13. maddesi uyarınca 150.000 TL Para cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Haber: Halil Köktaş

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA