Gündem
Giriş Tarihi : 21-06-2020 22:00   Güncelleme : 21-06-2020 22:20

Hasan Ali Kilci vefat etti

MHP eski milletvekili Hasan Ali Kilci, yaşam savaşını kaybetti. Hasan Ali Kilci ne zaman defnedilecek. Hasan Ali Kilci kimdir

Hasan Ali Kilci vefat etti

Kayseri iş, spor ve siyaset dünyasının tanınmış ve sevilen isimlerinden Hasan Ali Kilci hayatını kaybetti. MHP'den 25.Dönem Kayseri Milletvekili olarak da görev yapan Kayseri Ticaret Odası eski Başkanı Hasan Ali Kilci, bugün hayata gözlerini yumdu.

Vefat etti
Sağlık problemlerinden ötürü bir süredir hastanede tedavi gören Hasan Ali Kilci, bugün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi. 28 Mayıs tarihinde astıma bağlı kalp krizi geçirerek yoğun bakımda tedavi altına alınan Kilci, 13 Haziran 2020 Cumartesi günü beyine pıhtı atması sonucu bitkisel hayata girmiş ertesi gün beyin ameliyatına alınmıştı. Doktorlarının, “umudumuzu kaybetmedik” açıklaması yaptığı Kilci, bugün nabzının düşmesi ve beyin ölümü gerçekleşmesi sonucu vefat etti. 69 yaşında vefat eden Hasan Ali Kilci'nin cenazesi, yarın öğle namazına müteakiben Hacılar Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Kayseri Tempo Medya olarak merhum Hasan Ali Kilci'ye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Hasan Ali Kilci kimdir
20 Şubat 1951 yılında Kayseri'de doğdu. Baba adı Derviş, anne adı Akkadın'dır. Azerbaycan Devlet Beden Eğitimi Enstitüsü Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Kayseri'de amatör futbol antrenörlüğü ve yöneticiliği de yaptı. Kayseri Ticaret Odası'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ticaret Odaları Komisyon Üyeliği, Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, İKV (İktisadi Kalkınma Vakfı) Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Yönetim Kurulu Üyeliği, Kayseri Serbest Bölge Başkan Yardımcılığı, DMT (Dünya Ticaret Merkezi) Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi), KTO Turizm İşletmesi ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı yaptı. Ayrıca birçok ekonomik ve sosyal kuruluşta yönetim kurulu üyeliği ve başkanlıklar yapmıştır.
Kayseri Erciyesspor ve Kayserispor Kulüplerinde teknik adam, yönetici, asbaşkan ve başkan olarak görev aldı. Hasan Ali Kilci, 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Kayseri Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. 7 Haziran 2015 ile 1 Kasım 2015 tarihleri arasında Milletvekili olarak hizmet etti. Hasan Ali Kilci, Kilci Gıda A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Kilciler Grup A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yaptı.