Medya
Giriş Tarihi : 11-01-2021 22:17   Güncelleme : 11-01-2021 22:17

Harry Potter ve Azkaban tutsağı kaç yılında çekilmiştir? Harry Potter ve Azbakan tutsağı Oyuncuları kimdir?

Harry Potter ve Azkaban tutsağı kaç yılında çekilmiştir? Harry Potter ve Azbakan tutsağı Oyuncuları kimdir?

Harry Potter ve Azkaban'ın tutsağı, film serisinin dünya çapında ilgi çeken üçüncü halkası. J.K. Rowling'in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarıldı. Harry Potter severlerin en çok merak ettiği sorular şu şekilde: Harry Potter ve Azbakan tutsağı kaç yılında çekilmiştir? Harry Potter ve Azbakan tutsağı Oyuncuları kimdir? Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filmi bu akşam ekranlara gelecek. Dünyada en çok izlenen filmin yönetmen koltuğunda Alfonso Cuarón oturuyor. Harry Potter’ı Daniel Radcliffe, Rupert Grint'i Ron Weasley, Emma Watson ise Hermione Granger'ı rolünde.


Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'nda Harry, ünlü büyücü hapishanesi Azkaban'dan kaçan katil Sirius Black'in hedefidir. Azkaban'ı koruyan korkunç Ruh Emiciler, Siyah'ın peşindeler. Tehlikelere rağmen Harry, Hogwarts'a geri döner, ancak Hogwarts yakınlarındaki Hogsmeade'e (büyücü kasabası) gidemez çünkü koruyucusunun izni yoktur. Fred ve George Weasley, Harry'ye, Hogwarts'ın içindeki ve dışındaki gizli geçitleri ve insanların nerede olduğunu gösteren Çapulcu Haritası adlı büyülü bir harita verir. Harry, Hogsmeade'e görünmezlik pelerini giymiş gizli bir tünelden gelir.

Harry Potter ve Azbakan tutsağı kaç yılında çekilmiştir? 


Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 2004 yılında çekilmiştir. Harry, bir Quidditch maçında parçalanan Nimbus 2000'in yerine Yeni Yıl'da bir Firebolt ile ödüllendirildi. Harry, Sirius Black'in vaftiz babası ve babasının en iyi arkadaşı olduğunu öğrenir. Ayrıca Sirius, Black Potters'ın gizli bekçisidir. Harry, Sirius'un Voldemort'a ebeveynlerinin yerini söylediğini ve aile arkadaşı Peter Pettigrew ile 12 Muggle öldürdüğünü düşünüyor. Bu nedenle ondan intikam almayı planlıyor. Ama asıl gizli bekçinin Peter Pettigrew olduğu ve Voldemort'a sırrı anlattığı ortaya çıktı. Yani Sirius haklı gösterilemez çünkü Pettigrew kaçar.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı oyuncuları kim?


Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Michael Gambon, Richard Griffiths, Gary Oldman, Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith, Timothy Spall, David Thewlis, Emma Thompson, Julie Walters. Yer alıyor.