Gündem
Giriş Tarihi : 13-12-2019 20:44

Hangi Pastırma. Kayseri mi Kastamonu mu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kayseri Pastırması doğradı. Bakan Albayrak, Kayseri Pastırması mı yoksa Kastamonu pastırması mı sorusuna kaçamak yanıt verdi.

Hangi Pastırma. Kayseri mi Kastamonu mu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kayseri'de pastırma doğradı, pastırma yedi ama Kayseri pastırmasını daha kaliteli bulmadı.

Gündem Pastırma..
Bakan Albayrak, Kayseri'de girdiği bir pastırmacı dükkanında pastırma keserek vatandaşlara ikram etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Bakan Albayrak, burada pastırmayla ilgili "Kayseri Pastırması mı güzel, yoksa Kastamonu Pastırması mı" sorusuna kaçamak yanıt verdi. Hem pastırma doğrayan hem pastırma yiyen Bakan Albayrak “Hepsi güzel. Kastamonu’da güzel, Kayseri’de güzel. Hepsini seviyoruz” dedi.

Başkan'a ikram
Bir başka pastırma dükkanına giren Albayrak, burada da kestiği pastırmayı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ikram etti. Kayseri'nin en önemli tüketim maddelerinden birisi olan Pastırma, böylece ikinci kez devlet erkanından geçer not almadı. Geçtiğimiz günlerde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a pastırma ikram etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, kendisine sunulan pastırmaya ve başkana methiyeler dizmemişti. Bunun üzerine Kayseri Büyükşehir Belediyesi, pastırma alışverişi yaptığı işletmeyi değiştirmişti.