Kayserispor
Giriş Tarihi : 07-10-2019 16:29

Hamdi Elcuman kimdir

İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Hamdi Elcuman kimdir, neden Hamdi Elcuman başkan oldu

Hamdi Elcuman kimdir

Spor Toto Süper Lig'de mücadele veren ve ilk 7 haftayı galibiyetsiz noktalandıran İstikbal Mobilya Kayserispor'da Erol Bedir'in istifası sonrasında başkanlığa getirilen Hamdi Elcuman'ın sporla ve futbolla olan yakınlığı merak ediliyor.

39 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısı neticesinde Kayserispor yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Hamdi Elcuman, daha önce profesyonel kulüplerde yöneticilik yapmadı. Futbola iyi bir seyirci olarak yakınlığı bulunan Hamdi Elcuman, 3 aylık yöneticilik süresi sonunda kulüp başkanlığına ismi yazıldı. Hamdi Elcuman'ın kim olduğu ile ilgili fikir sahibi olmayanlar için kısa bir özgeçmişini yayınlıyoruz.

Hamdi Elcuman kimdir?
1978 yılında Kayseri'nin Hacılar ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladıktan sonra 2001 yılında Erciyes Üniversitesi İnsaat Mühendisliği Bölümünde lisans, 2004 yılında ise yüksek lisans ögrenimini tamamladı. Doktora öğrenimine Selçuk Üniversitesinde devam etmektedir. 2002-2004 yılları arasında Erciyes Üniversitesinde Araştırma görevlisi, 2004-2011 yılları arasında ise Kayseri Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü Statik Proje Kontrolü, Laboratuar Sorumlusu, Döner Sermaye İşletme Müdürü, Yapı Malzemeleri ve Yapı Denetimi Şube Müdürlükleri görevlerinde bulundu. Birçok dergi ve konferanslarda yayımlanmış ve basılmış bildiri ve makaleleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir. Halen Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Neden Elcuman?
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın isteği ile Kayserispor'da görev alan Hamdi Elcuman, Yönetim Kurulu kararı ile Kulüp Başkanı olarak atandı. Yönetim Kurulu içerisinde futboldan daha çok anlayan bir çok kişi olmasına rağmen Hamdi Elcuman, belediyeye dolayısıyla para kaynaklarına daha yakın isim olduğu için tercih edildi. İstifa eden Erol Bedir, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüştükten sonra yönetim kuruluna Hamdi Elcuman ismini işaret etti. Hamdi Elcuman, gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel Kurul gününe kadar kulübe başkanlık yapacak.